آشپزخانه, دکوراسیون, روند طراحی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک

قیمت کابینت آشپزخانه از طراحی تا اجرا + نکات و نحوه محاسبه آن در لاریسا دکو

قیمت کابینت آشپزخانه در لاریسا دکو

قیمت کابینت آشپزخانه اولین سوال مهم برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

قیمت کابینت آشپزخانه در لاریسا دکو

اولین سوال و مهمترین سوال در شروع یک تغییر بزرگ در آشپزخانه و یا حتی در منزل همین است:

قیمت کابینت آشپزخانه چند؟

ولی وقتی از قیمت مطلع شدید و قرار داد بسته شد، در انتهای کار مبلغ پرداختی شما با مبلغ اولیه که پرسیدید خیلی فرق می کنه و برای همه ی ما جای سواله که چرا؟

جواب این سوال را ما در لاریسا دکو برای شما آماده کرده ایم.

 

قیمت کابینت آشپزخانه در لاریسا دکو

اول اینکه مطابق همه‌ی اجناسی که در بازار کشور فروخته می‌شود یک قیمت پایه وجود دارد که از سمت اتحادیه ها به کسب و کارها ابلاغ می‌شود. اما با توجه به دور بودن اغلب اتحادیه ها از وضعیت بازار و یا حتی علاقه نداشتن به ارائه روش صحیح قیمت گذاری، اغلب قیمتها با تعرفه های اتحادیه و در اصل قیمت واقعی، کاملا متفاوت است.

به طور مثال در همین قیمت کابینت آشپزخانه متریالهای بسیار زیادی وجود دارند که قیمتهای مختلف را سبب می‌شوند و یا حتی بعد از طراحی انجام شده سلیقه سفارش دهنده به سمت ترکیب چند متریال با هم می‌رود، برای هیچ کدام از این اتفاقات قیمت مصوب و مشخصی وجود ندارد و بسیار در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

بنابراین با توجه به اینکه ذات هر تغییری در منزل به سلیقه سفارش دهنده بر می‌گردد و تمام نکات و ریزه کاری‌های مورد علاقه ایشان باید در طراحی گنجانده شود، نتیجتا تا اتمام طراحی و حاضر شدن نقشه های اجرایی و میزان متریال مصرفی نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی ارائه داد.

پس اولین سوال یعنی قیمت کابینت آشپزخانه چند به ذات غلط است. ولی می توان به حدودی از قیمت نهایی رسید.

در محاسبه قیمت نهایی کابینت نکات بسیار زیادی وجود دارد که در این مقاله به تک تک آنها می پردازیم و فکر میکنیم که دانستن این نکات هم برای شما که می‌خواهید تغییر در آشپزخانه خود ایجاد کنید مهم است و هم برای ما که به دنبال ارائه خدمات کامل و صحیح هستیم.

 

نمایشگاه مرکزی لاریسا دکو

در لاریسا دکو شما می توانید بدون نگرانی در خصوص تفاوت قیمت نهایی و اولیه کار خود را به ما بسپارید. مشاورین ما راه حل‌هایی برای شما آماده کرده‌اند که قبل از هرگونه قرارداد و یا پرداخت وجهی شما از مبلغ نهایی خود آگاه شده و بعد از برنامه‌ریزی برای اجرا، قرارداد را نهایی می‌کنیم.

لاریسا دکو برای دغدغه های شما کاملا برنامه مشخص و حساب شده دارد.

حال برسیم به بحث اصلی یعنی روش قیمت گذاری کابینت آشپزخانه:

1- اولین روش برای ارائه قیمت کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ کابینت تا ارتفاع استاندارد

2- دومین روش برای ارائه قیمت کابینت آشپزخانه به صورت کلی و تخمینی با توجه به تجربه کابینت‌ساز

 

 

فرمولهایی وجود دارد تا قیمت کابینت آشپزخانه دقیق‌تر محاسبه گردد:

در واقع در خصوص محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه ضرایبی وجود دارد که شما قبل از سفارش کابینت خود باید با آنها آشنا شده باشید:

 فرمول محاسبه:

طول هر بخش از کابینت * ضریب تعریف شده برای آن بخش * قیمت کابینت بر اساس متراژ

همانطور که در فرمول هم مشاهده می‌کنید قیمت کابینت تاثیر‌پذیر از یک ضریب خاص می‌باشد که در جدول زیر ضرایب را به تفکیک برایتان آورده‌ایم:

نوع کابینت

ضریب تعریف شده برای هر بخش از کابینت

کابینت زمینی

60 درصد

کابینت دیواری

با ارتفاع 70 سانتیمتر ضریب 40 درصد

ارتفاع 90 سانتیمتر ضریب 60 درصد

کابینت کمدی

180 درصد

کابینت ویترینی

بین 80 درصد تا 120 درصد

اپن ساده

90 درصد

جزیره

150 درصد

 

لاریسا دکو

چالش بسیار بزرگی بین سفارش دهنده‌ها و کابینت‌سازان در خصوص قیمت کابینت وجود دارد که اول از نا‌آگاهی سفارش‌دهنده ناشی می‌شود و دومی که بسیار بدتر است، از آگاهی کامل سفارش گیرنده.

خیلی از اوقات سفارش گیرنده با علم به اینکه قیمت متری ارائه شده به سفارش دهنده پایین‌تر از عرف بازار است، سفارش دهنده را ترغیب به نوشتن قرارداد می‌کند و در نهایت با محاسبات جزئیاتی که در اول اعلام نکرده است قیمت کابینت را بالاتر از عرف بازار از سفارش دهنده طلب می‌کند و این دقیقا می‌شود شروع اختلاف بین این دو و نتایج خوبی در نهایت به همراه ندارد.

قیمت کابینت آشپزخانه در لاریسا دکو

حال برویم سراغ عواملی که باعث نوسان قیمت کابینت آشپزخانه شما خواهد شد:

1- ارتفاع بالاتر از حد استاندارد قیمت را کاملا تغییر خواهد داد. ارتفاع استاندارد 2.10 بوده و به هر میزان اضافه بر این مقدار بر قیمت نهایی تاثیر خواهد گذاشت.

2- انتخاب کابینت عمیق‌تر از استاندارد

3- استفاده از جزیره با کاربری‌های متفاوت به دلیل میزان برش بیشتر و یراق الات متفاوت

4- انتخاب صفحه کابینت چیزی غیر از رویه‌های ام دی اف

5- استفاده از یراق آلات خاص مثل کمدهای دارای سوپر، سطل آشغالهای تو کار، کشوهای داخلی و غیره

6- محل سفارش و فاصله از سفارش گیرنده نیز تاثیر‌گذار است به دلیل هزینه‌های حمل و نصب

7- متریال یا متریالهای انتخابی، یعنی کل کابینت از یک جنس و یا بیشتر از یک جنس طراحی گردد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه برای هر بخش:

در کل با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم می‌توان برای تخمین قیمت اولیه طول کل محل نصب کابینت را در قیمت متر طول ارائه شده ضرب کرده و با توجه به هر بخش ضریب آن را اعمال کنید.

اما باز هم تاکید میکنیم متراژ و فرمولهای ارائه شده نمی‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی شما باشد به طور مثال اگر در بخشی بخواهید شلف داشته باشید و یا در انتهای کابینت نیاز به یک ورق نما مجزا باشد و یا در جایی مجبور به استفاده از ورق دوبل گردید، حتما قیمت شما افزایش خواهد یافت.

قسمت اعظم مدیریت کردن هزینه‌های کابینت آشپزخانه طراحی صحیح و عملکردی آنها می‌باشد. اگر طراح شما کاربلد و مجرب باشد در خصوص قیمت کابینتها به راحتی می‌تواند شما را از قیمتهای نامتعارف دور نگه دارد.

هر قسمت از کابینتهای آشپزخانه دارای بخشهای متفاوتی می‌باشد که هر کدام از آنها نحوه ساخت و قیمتی متفاوت دارند مثل:

 

 • قیمت کابینت زمینی
 • قیمت کابینت دیواری
 • قیمت کابینت کمدی
 • قیمت کابینت ویترینی
 • قیمت شلف
 • قیمت باکس
 • قیمت اپن
 • قیمت جزیره
 • قیمت باکس یخچال
 • قیمت صفحات رویی
 • قیمت ورق ضد آب جهت ظرفشویی
قیمت کابینت آشپزخانه در لاریسا دکو

در کنار این مطالب ابزارهای مصرفی نیز بر قیمت کابینت آشپزخانه اثر خواهند گذاشت، مثل:

لولا، دستگیره، قرنیز، جک، پاخور، تاج، ابزار آلات سبک کلاسیک، ستون ، شیشه های ویترین و …

نحوه محاسبه قیمت کابینت زمینی:

کابینت زمینی شامل قفسه های مورد نیاز، کشوهای کافی و در برخی موارد طبقات می باشد. ضریبی که برای کابینت زمینی منظور می‌شود 60 درصد از قیمت متر کامل کابینت می باشد.

قیمت کابینت دیواری هم با توجه به عمق آن محاسبه می گردد ارتفاع استاندارد برای کابینت دیواری 70 یا 90 سانتیمتر است. در صورتی که ارتفاع کابینت دیواری 70 سانتیمتر باشد، ضریب 40 درصد برای آن منظور می گردد و اگر 90 سانتیمتر در نظر بگیریم با ضریب کابینت زمینی یعنی همان 60 درصد محاسبه می گردد.

کابینتهای کمدی با ضریب 180 درصد قیمت یک متر کامل کابینت محاسبه می‌گردد. کابینت های کمدی کابینتهایی هستند که از روی زمین شروع شده و در بالاترین قسمت کابینتهای دیواری تمام می‌شوند و عمدتا دارای دربهای بلند و عمقهای بالا می‌باشند. در این کابینتها می‌توان جانمایی فرهای برقی و گرم کن ها را انجام داد و این کار باعث می شود تا این کابینتهای کمدی بسیار شیک تر و جذابتر جلوه داشته باشند.

قیمت کابینت در لاریسا دکو

نحوه محاسبه ویترین هم در صورتی که زمینی اجرا گردد 120 درصد ضریب خواهند داشت و برای ویترینهای دیواری ضریب 80 درصدی منظور خواهد شد.

نحوه محاسبه اپن‌های ساده به دلیل اینکه از هر دو طرف دارای نما می باشد ضریب معادل 1.5 برابر کابینت زمینی برای آن در نظر گرفته می‌شود. ولی اگر طراحی بر اساس حالتهای خاص و دکوراتیو باشد اصولا مبنای محاسبه بر اساس مذاکرات و توافق طرفین صورت می‌گیرد.

قیمت صفحات روی کابینتها بر اساس متر طول محاسبه می‌گردد که ارزان‌ترین آنها صفحات ام دی اف بوده و گرانترین آنها سنگهای طبیعی می باشد. سنگهای مصنوعی مثل کوارتز و کورین نیز با توجه به طیف رنگ خود قیمت گذاری می‌شوند و هر چه تیره‌تر و دارای رنگدانه های زیادتری باشند قیمت متر طول آنها بالاتر خواهد بود.

یونیت کابینت همان ورق ام دی اف سفید داخل کابینتها می‌باشد که شامل دو دیواره کناری، سقف ، کف و در انتهای یونیت یک پشت، که تمام اینها توسط یک درب نما پوشانده می‌شود. دربهای نما بر اساس متر مربع متریال انتخابی محاسبه می‌گردد.

قیمت کابینت در لاریسا دکو

در نهایت بهتر است تا روش کار و ارائه قیمت مجموعه لاریسادکو را با جزئیات کامل برای شما بازگو کنیم تا بتوانید کلیه این موارد را در کنار هم مقایسه بفرمایید:

در لاریسا دکو قیمت پایه بر اساس نیازمندیها و متریال انتخابی شما بزرگواران ارائه می گردد و در صورتی که سفارش دهنده مایل به ادامه همکاری باشد از همکاران طراح که تخصص آنها طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشد به محل سفارش دهنده اعزام شده و ابعاد دقیق فضاهای در دسترس را برداشت می‌کند. ارتفاع را بررسی کرده، میزان نور طبیعی محیط سنجیده می‌شود و کلیه جانمایی های لوله‌های آب و گاز نیز ثبت می‌گردد.

بعد از این مرحله وارد فاز طراحی شده و طرحی اولیه بر اساس سلیقه‌ی ارائه شده مشتری و نیازمندی‌های وی آماده می‌شود. در جلسه‌ای حضوری این طرح بررسی شده نقاط قوت و ضعف آن کامل حلاجی شده و بر اساس دستورات سفارش دهنده تغییرات نهایی اعمال می‌گردد.

بعد از مرحله طراحی با توجه به متریالهای انتخابی و کد های رنگ موجود طرحی سه بعدی برای سفارش دهنده آماده می‌گردد که بر اساس آن پیش فاکتور تهیه می‌شود. در صورت تایید نهایی سفارش دهنده طرح سه بعدی ضمیمه قرارداد گردیده و در نهایت به امضای طرفین رسیده و برای ساخت به کارگاه مربوطه ارسال می‌شود.

و در نهایت در بازه‌ی زمانی توافق شده به محل ارسال و نصب می‌گردد.

لازم به ذکر است مبلغ نهایی توافق شده در قرارداد به منزله مبلغ نهایی بوده و هیچ گونه وجه اضافی از سفارش دهنده دریافت نخواهد شد.

همچنین پیشنهاد می کنیم تا وبسایت ما را به آدرس www.larisadeco.ir مشاهده نمایید و از مطالب ارائه شده آن در راستای تحقق اهداف طراحی داخلی خود استفاده بفرمایید و ما را از نظرات سازنده خود بهره‌مند سازید.

2 فکر در مورد “ قیمت کابینت آشپزخانه از طراحی تا اجرا + نکات و نحوه محاسبه آن در لاریسا دکو

 1. مجتبی زرگر گفت:

  سلام عالی بود امکان مشاوره دارید که از بابت قیمت کلاه سرمون نگزارند

  1. larisadeco گفت:

   سلام… ممنونم از دیدگاهتون… بله هم امکان مشاوره داریم و هم امکان طراحی و اجرا… در هر مرحله در خدمتتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *