دکوراسیون, بازسازی, طراحی داخلی, مبلمان, مقالات

دکور کردن دیوار بالای مبل

دیوار بالای مبل در لاریسا دکو
Subtitle text example

7 روش فوق العاده برای دکور کردن دیوار بالای مبل

دکور کردن دیوار بالای مبل و ارائه 7 روش فوق العاده برای تبدیل این فضای خالی به یک نقطه کانونی دکوراتیو

دیوار بالای مبل در لاریسا دکو

طراحی داخلی و این 7 روش برای دکوراسیون دیوار بالای مبل‌ها، هم بسیار زیبا هستند و هم می‌توانید مدتها از آن‌ها استفاده نمایید و از همه مهمتر قابلیت اجرای بسیارساده‌ای دارند.

اگر بین مبل و سقف نشیمن خود یک دیوار خالی دارید، ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که با این دیوار خالی چه کنم؟

تزیین و دکور کردن بالای مبلها یک راه فوق العاده برای پر کردن این فضا با ویژگی های بسیار خاص و منحصر به فرد است و پیشنهاد می کنیم تا با روشهای فوق العاده ساده ارائه شده در این مقاله و هزینه ای پایین حتما این کار را انجام دهید و دیوار پشت مبل خود را از برهنگی خارج نمایید.

در طراحی داخلی مهم نیست که سلیقه ی شما سبک کلاسیک با جزئیات زیاد را بپسندد یا سبک مدرن که بسیار مینیمال می باشد، در هر صورت ایده های ارائه شده برای شما در این مقاله می تواند بسیار الهام بخش باشد تا بتوانید فارغ از سن بنای خود و سبک دکوراسیون منزلتان بتوانید تناسب خوبی بین ایده های خود و الزامات زندگی خود پیدا کنید.

اگر به دنبال ایده های بیشتری برای طراحی داخلی و دکوراسیون دیوار هستید، روشها و ایده های اشاره شده برای تزئین بالای مبل یا کاناپه الهام بخش شما خواهد بود تا تمامی خواسته ها و نیاز های شما را در اینخصوص بر طرف نماید.

ما در لاریسا دکو پس از بررسی تعداد زیادی از طرح های معماران مختلف به این نتیجه رسیدیم که می توانید با اضافه کردن موارد مورد اشاره و یا حتی ایده های ارائه شده در این سری از مقالات به لیست ایده های مبل اتاق نشیمن خود، می توانید فضای جذابتری برای خود ایجاد نمایید و در برخی موارد حتی بدون هزینه اضافی به این مهم برسید.

ایجاد یک فضای منحصر به فرد و دل انگیز می تواند انرژی بسیاری برای شما و مهمانانتان داشته باشد و از اقامت در این سبک از اتاقهای نشیمن بسیار لذت خواهید برد.

1- دیوار را به گالری تبدیل نمایید

طراحی داخلی دیوار بالای مبل لاریسا دکو

دیوارهایی پوشیده از عکس که شبیه گالری ها هستند از طرح های بسیار محبوب هستند، اما می توان در این سبک از طراحی ترکیب بندی های خاصی ارائه کرد و حتی از قابهای خیلی خاص نیز برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده نمود.

این سبک از دکور کردن دیوار پشت مبل کمک بسیار زیادی به صمیمی تر شدن فضای اتاق خواهد نمود. البته لازم به ذکر است که به میزان قابل توجهی هم شلوغی را با خود به ارمغان می آورد.

دیوار پوشها و المانهای اضافه شده به دیوار یک بافت عمیق به معماری اتاق اضافه می کنند و باعث می شوند تا اتاق هم سایه داشته باشد و هم عمق.

داشتن دیوار پوش و یا حتی قابهای گچ کاری شده روی دیوار نباید باعث شوند تا از آویزان کردن تابلو فاصله بگیرید.

ما در زمانی که با یک دیوار پوش و یا گچ بریهای روی دیوار برخورد می کنیم، ضمیر ناخودآگاه ما اصرار بر این دارد تا تابلوها را در مرکز آنها نصب کنیم تا تناسب ایجاد شود اما بهتر است تا اعلام کنیم که این فکر بد نیست ولی می توان کلیه ی فضای در دسترس را هم با تعداد بیشتری تابلو پوشاند.

دیوارپوشها و قابهای گچ بری روی دیوار در اینحالت می توانند بسیار در طراحی معماری دیوار و نمایش قابهای آویزان شده کمک شایانی نمایند.

هنگام خرید تابلو برای دیوارهای مذکورو ارائه احساس هنری خود به فضای اتاق، می توانید این دو نکته را به خاطر داشته باشید:

اول اینکه مقیاسهای بزرگی از تابلو را در نظر بگیرید و یک اثر هنری در مقیاس بزرگ را انتخاب کنید که تمام ارتفاع دیوار را بپوشاند. این کار سبب می شود تا فضای اتاق دارای حسی جسورانه و تاثیر گذار باشد

دومین نکته ایجاد یک دیوار کاملا هنری است که بتوانید ترکیبی از اندازه ها و رنگهای مختلف و حتی سبک های متفاوتی از هنر را آویزان نمایید.

2- استفاده از المانهای معماری

 

دیوار بالای مبل لاریسا دکو

اگر می خواهید در طراحی داخلی اتاق نشیمن خود را بسیار دکوراتیو و گران قیمت نمایش دهید، استفاده از المانهای معماری بر روی دیوار به همراه آثار هنری جذاب برای بالای مبل و دیوار پشت آن انتخاب بسیار مناسبی است.

المانهای دکوراتیو سفارشی و یا به طور ساده تر نازک کاری هایی که نظر شخصی شما در آن اعمال شده باشد منجر به خانه ای منظم و آرام و در عین حال زیبا خواهد شد.

نکته ی بسیار مهم این است که اگر بتوانید آثار هنری منحصر به فرد خود را در المانهای معماری روی دیوار نمایش دهید، می توانید تاثیر گذاری آنها را دو چندان کنید.

در عکس مورد اشاره استفاده از چوب تیره و کاغذ دیواری بافت دار روی دیوار و همچنین ترکیب بندی رنگ گرم آن به راحتی توانسته است نقاشی های روی دیوار را تکمیل کرده و مکمل بسیار خوبی برای هر کدام از آنها می باشد.

3- استفاده از تابلوهای هنری در مقیاسهای بزرگ تاثیر فوق العاده ای خواهند داشت.

دیوار بالای مبل لاریسا دکو

در فضاهای دیواری زیاد بالای مبل شما می توانید لایه بندی های بسیار جذابی برای ارائه تابلوهای هنری خود ایجاد نمایید.

اغلب مردم به طور اشتباه فکر می کنند که در فضاهای کوچک اتاق نشیمن باید از آثار هنری در مقیاس کوچک استفاده کنند، اما این اقدام در واقع فضا را کوچک تر خواهد کرد.

پیشنهاد و توصیه اکید این است که استفاده از تابلوهای بزرگ را در الویت اول خود قرار دهید. نه تنها خرید تابلو و آثار هنری در مقیاس بزرگتر بهتر به نظر می رسد، بلکه اتاق نشیمن را هم جذابتر نشان خواهد داد. به طور صریح اعلام می کنیم که این یک معامله برد – برد خواهد بود.

برای این خانه که در عکس ارائه شده است شما می توانید تاکید رنگ استفاده شده در آرامش فضا را احساس کنید. نتیجه نهایی کار هم هماهنگی کامل محیط با المانهای معماری و رنگ های استفاده شده در آن است.

4- اجازه دهید تا نمای بیرونی نقش اثر هنری را برایتان بازی کند.

 

طراحی داخلی در لاریسا دکو

داستان گویی در طراحی داخلی بسیار مهم است. استفاده از اشیا و مبلمان زیبا به تنهایی برای یک طراحی داخلی مناسب، کافی نیستند. داستان ارائه شده از سمت شما یکی از مهمترین اجزای طراحی داخلی است و زندگی شما باید طنین انداز این داستان در فضای داخلی منزلتان باشد.

بنابراین اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که مناظر باشکوهی در پشت پنجره خود دارید، توصیه می کنیم مبل خود را جلوی پنجره قرار دهید.

شایان ذکر است که هنر در اشکال مختلفی وجود دارد، نه فقط نقاشی هایی که باید روی دیوار اتاق نشیمن آویزان شوند. برای مجموعه ای واقعا منحصر به فرد از چیزهای مورد علاقه، ارزش آن را دارد که ریسک آن را بپذیرید و آنقدر جلو بروید تا راه خاصی برای نشان دادن آنها پیدا کنید.

در این اتاق نشیمن مدرن، چشم انداز پنجره آنقدر نفس گیر است که پنجره را به عنوان مهمترین عنصر معماری داخلی در نظر بگیرید و به جذابیت بصری اتاق بیفزایید.

5- مبل خود را در یک قاب مخصوص نمایش دهید.

 

دیوار بالای مبل لاریسا دکو

همانطور که در تصویر هم مشخص است نازک کاری این دیوار با یک رنگ تیره صورت گرفته است که در نگاه اول خیلی فضای بسته ای را ایجاد نموده است، اما همانطور که مشخص است فضای بسیار با شخصیتی ایجاد کرده که می تواند فضاهای بسته و باز زیادی را در دسترس قرار دهد.

اما در این سبک از طراحی بهتر است تا نورپردازی بسیار خوبی داشته باشیم. بدون نور مناسب، ممکن است در طول عصرها تقریبا سیاه به نظر برسد، بنابراین ترکیبی از نورپردازی دیواری و سقفی برای ایجاد تعادل مناسب مورد نیاز خواهد بود.

6- یک صفحه نمایش متقارن ایجاد کنید

 

دیوار بالای مبل لاریسا دکو

تقارن یک ترفند طراحی داخلی است که برای ایجاد اتاق هایی با ظاهری هوشمند استفاده می شود و انتخاب آن برای تزئین بالای مبل با استفاده از تابلو عکس و تابلو نقاشی عالی است.

در هنگام استفاده از تابلوهای دیواری و چیدمان آنها بر اساس تقارن، چون یک الگوی شبکه ای ایجاد می شود و این الگو باعث ایجاد یک هارمونی بر روی دیوار است، لذا انتخاب بسیار مناسبی است.

تقارن را درست انجام دهید و با استفاده از تقارن می توانید در هر اتاق خانه خود هماهنگی ایجاد کنید و اتاق نشیمن کوچک خود را بزرگتر و مرتب تر نشان دهید.

7- دیوار را با قفسه ها پر کنید

 

دیوار بالای مبل لاریسا دکو

قفسه ها می توانند به تنهایی به عنوان یک اثر هنری عمل کنند، بدون اینکه مجبور باشید تا هزینه ی خیلی زیادی متحمل شوید. قفسه ها می توانند نمایش اشیاء را به طرز معناداری زیباتر کنند. ولی دقت کردن به رنگ قفسه ها و اشیایی که بر روی آنها می گذارید بسیار مهم است و سعی کنید تا از هارمونی رنگ فاصله نگیرید.

در اینجا از یک سری گلدان در یک اندازه استفاده شده است تا هر یک از قفسه های بالا را با جلوه ای عالی نمایش دهند.

سوالات متداول:

آیا باید اثر هنری را پشت یک کاناپه آویزان کرد؟

از دید یک طراح اثر هنری و نقاشی های دیواری و یا حتی عکسهای خاص می توانند مکمل یک اتاق باشند، به خصوص وقتی که پشت یک کاناپه قرار می گیرد.

اثرات هنری و تابلوهای بزرگ همیشه در کانون توجه طراحان داخلی و همچنین طراحی داخلی است پس بدون نگرانی از تاثیر بزرگ بودن بودن آنها می توانید در اتاقهای خود از آن استفاده نمایید. یکی دیگر از موارد مورد علاقه طراحان داخلی قرار دادن مبلمان در مقابل قفسه هایی است که با کتابهای رنگارنگ پوشانده شده اند.

در این خصوص بهتر است تا قفسه بندی شما دارای قابهای ضخیم تر و بزرگتر باشند تا بتوانند تاثیر بیشتری در طراحی شما بگذارند.

با چه ترکیبی یک اثر هنری را بالای مبل قرار دهیم؟

وقتی نوبت به انتخاب سایز و اندازه برای تابلوهای دیواری در طراحی داخلی می شود شما انتخابهای بسیار زیادی در پیش رو دارید. انتخاب یک سایز بزرگ از تابلوهای دیواری می تواند فضای اتاق شما را روشن تر جلوه داده و اتاق را خیلی خاص نماید.

حتی در هنگام انتخاب تعداد زیادی تابلو می توانید فضای اتاق خود را به یک گالری از عکسهای زیبا تبدیل نمایید. اتاقهایی با دیواره ای مملو از تابلوهای بزرگ و کوچک را اصطلاحا اتاقهای با سبک گالری می گویند که دارای شخصیت بسیار جذابی هستند.

در انتخاب طرح مورد نیاز برای منزل خود بایستی در ابتدا طراحی داخلی مورد علاقه خود را پیدا کنید و بر اساس نیازمندی های خود و سبک زندگی این طراحی داخلی را به صورت کاملا شخصی سازی شده اجرا نمایید.


در رسانه لاریسا دکو ما به تعداد زیادی از ایده های مختلف که در سر تا سر دنیا در خصوص آنها بحث شده است اشاره کرده ایم.
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در وبسایت رسمی ما در لاریسا دکو، یعنی www.larisadeco.ir به بسیاری از ایده های خاص برسید، و برای شخصی سازی و اجرای آنها می توانید روی کمک کارشناسان مجموعه لاریسا دکو حساب بفرمایید.
طراحی تا اجرا را در کنار شما خواهیم بود.
لاریسا دکو، ایده ای جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *