دکوراسیون, اتاق خواب, بازسازی, روند طراحی, طراحی داخلی, مقالات

7 روش برای طراحی اتاق خواب مهمان از دید یک طراح داخلی

اتاق خواب مهمان در لاریسا دکو
Subtitle text example

یک طراح داخلی اتاق خواب مهمان را چگونه طراحی می کند؟

الهام گرفتن از طرح های رنگی تا جزئیات بسیار کوچک اما متفکرانه، گامهایی است که یک طراح استفاده می کند تا مهمانان احساس راحتی و آسایش بیشتری داشته باشند.

اتاق خواب مهمان در لاریسا دکو

اگر منزل شما متراژ زیادی داشته باشد و تعداد اتاق های در دسترس آن از میزان مورد نیاز شما بیشتر باشد، احتمالا یکی از اتاق ها را برای مهمان در نظر خواهید گرفت و این اتاق خواب در زمانهای خاصی که در حال تمیز کاری و یا چیدمان مجدد هستیم اصولا نادیده گرفته می شود و برای به روز کردن آنها زمان زیادی نمی گذاریم.

با نزدیک شدن به عید نوروز، دید و بازدیدهای خانوادگی بیشتر می شود و حتی بعضی از اقوام برای اقامت چند روزه ای پیش تان خواهند آمد. پس بسیار مهم است تا در خصوص اتاق خواب مهمان و سبک و تزئین آن مطالب مهمی را برایتان آماده کنیم تا در هنگام اجرای آنها هم کاربردی باشد و هم مقداری هم مجلل.

پس برای تحقق این وعده با ما در لاریسا دکو همراه باشید.

1- اتاق مهمان خود را خلوت و منظم کنید

اتاق خواب در لاریسا دکو

ایده های اتاق خواب مهمان نیاc به یک احساس ظریف و در عین حال آرام بخش و پرهیز از شلوغی دارند. بی نظمی و چیدمان زیاد وسایل دکوری فضا را بسیار شلوغ و آرامش را خواهد گرفت.

به جای استفاده از وسایل دکوری زیاد می توانید از پارچه ها و منسوجات پارچه ای، نور پردازی مناسب و کمدهای زیاد استفاده کنید. چرا که اینها برای هر مهمانی جزو نیازهای اساسی محسوب می شود.

2- استفاده از پارچه و روتختی

اتاق خواب در لاریسا دکو

وقتی از پارچه و رو تختی صحبت می کنیم بهتر است تا میزان زیادی برای آن در نظر بگیرید. لایه بندی های متفاوت از بافتها و پارچه های مختلف نه تنها جذابیت بصری ایجاد می کند بلکه حس تجمل و راحتی را به اتاق مهمان می آورد.

این بدان معنی نیست که اگر این نکته جزو سلیقه ی شما نیست بیایید و با استفاده از الگوهای مختلف و رنگهای متفاوت لایه بندی ایجاد کنید. شما هنوز هم می توانید مبلمانی از رنگهای خنثی و خاکی داشته باشید و از کوسن ها و پارچه های رو مبلی با رنگ های زنده استفاده کنید.

3- اجازه دهید تا فرش اتاق الهام بخش یک تم جدید برای اتاق باشد

اتاق خواب مهمان در لاریسا دکو

فرش یکی از نکات مهم و اصلی برای ایجاد یک سبک جذاب از اتاق مهمان می باشد. فرشها نه تنها رنگ و بافت را به اتاق اضافه می کنند بلکه باعث می شوند تا کف اتاق هم نرم شود و هم حس گرما القا کند.

در ماههای سردتر سال فرش هایی با پرزهای بلندتر انتخاب کنید و در ماههای گرمتر سال از فرشهایی با پرزهای کوتاه. فرشها عمدتا می توانند به عنوان عایق طبیعی در کف اتاقها عمل نمایند.

رنگ فرش نیز می تواند پایه ای برای ایده های رنگ آمیزی مبلمان شما نیز باشد. رنگ های مورد علاقه خود را در فرش پیدا کنید و آنها را در انتخاب رنگ مبلمان یا کوسن ها و آباژورها به اتاق هدیه نمایید.

4- تخت خواب را به شکلی خاص تزئین نمایید.

 

اتاق مهمان در لاریسا دکو

تختخواب بخش مهمی از هر اتاق خواب مهمان است. استفاده از کوسن های فراوان و رو تختی های هماهنگ با کوسن ها، روشی هستند که اتاق خواب مهمان را جذاب و مجلل خواهند کرد.

روتختی ها را به صورت لایه لایه استفاده کردن یکی از روشهای بسیار پر طرفدار می باشد. به طور مثال یکی با طرح بافت دار و رنگهای ظریف و دیگری با رنگ های پر رنگ تر و اگوهای واضح تر.

سعی کنید تختخواب را با دو جفت کوسن ترئین نمایید. رنگ های قوی تر در یک سبک را در مقیاس بزرگتر استفاده کنید و در دردیف عقب تر بگذارید و رنگ های ملایم تر با مقیاس کوچکتر را در ردیف جلو.

5- استفاده از رنگ های زیاد را محدود کنید.

اتاق خواب مهمان در لاریسا دکو

در واقع هدف این است که استفاده از تعداد زیاد رنگ باعث شلوغی فضا می شود و باید از آن اجتناب کرد. پس بهتر است دو رنگ اصلی را به عنوان رنگ های برجسته اتاق انتخاب کرده (حتی می توان سایه روشن های زیادی از آنها را نیز استفاده کرد)، و یک رنگ مکمل برای تایید این دو رنگ نیز استفاده بفرمایید.

6- از نورپردازی غافل نشوید

 

اتاق خواب مهمان لاریسا دکو

اتاق مهمان همان اتاقی است که هدف نهایی آن ایجاد لحظاتی آرام برای مهمان شماست. پس نور فضای اتاق مهمان برای این هدف بسیار مهم است.

اتاق خواب ها به نور ملایم برای زمان خواب، نور کافی برای مطالعه و حتی نور زیادتر برای دورهمی های خصوصی نیاز دارند. لایه های مختلف نور را می توان از منابع مختلف نوری برای اتاق خواب تامین نمود مثل: لوسترهای دیواری و سقفی، آباژورهای کنار تخت و یا حتی آباژورهای بلند کنار سالنی.

ایده های نورپردازی کنار تخت به ویژه در اتاق خواب مهمان مهم هستند، این سبک از نور به دلیل ظرافت خاصی که دارد به استایل تختخواب شما هویت می بخشد.

پس بهتر است تا با استفاده از آباژورهای کنار تختی این هویت را ایجاد کنیم. انتخاب کلاهک آباژور و پایه آن باید متناسب با رنگ ذاتی اتاق خواب مهمان باشد.

7- جزئیات نهایی را با دقت و متفکرانه انتخاب نمایید

 

اتاق خواب مهمان در لاریسا دکو

وسایل اضافی مثل میز عسلی برای گذاشتن پارچ آب بر روی آن، یا حتی میزهای کوچک برای گذاشتن وسایل شخصی مثل موبایل و شارژر و .. همگی باعث می شود تا مهمان شما احساس راحتی و رضایت فزاینده ای داشته باشد.

از قطعات تزئینی برای القای شخصیت با اتاق خواب مهمان استفاده کنید، مثل: مجلات خوب و با کیفیت، یک شمع معطر و یا حتی مجسمه های جالب.

استفاده از گلدان گل تازه که دارای رایحه ای ملایم باشد نیز احساس آرامش بخش فوق العاده ای را در اتاق خواب مهمان جاری خواهد کرد.

در نهایت باید گفته شود که نکات ارائه شده صرفا برای اتاق خواب مهمان نمی باشد و شما می توانید برای همه ی اتاق های خواب خود با توجه به سبک زندگی خود، استفاده نمایید.

لاریسا دکو با توجه به ایده های روز طراحان بزرگ داخلی و خارجی مطالب مهم و مفیدی را برای شما آماده نموده است که می توانید این مطالب را در وبسایت ما یعنی لاریسا دکو به آدرس www.larisadeco.ir مطالعه نموده و ما را از نظرات خود بهره مند سازید.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *