بازسازی, دکوراسیون, سرویس حمام و توالت, مقالات

8 اشتباه در چیدمان حمام که باید از آنها اجتناب کنید

چیدمان حمام لاریسا دکو

حمام و چیدمان اشتباه آن باعث می شود تا یک فضای دلچسب در منزل خود را به طور کامل از دست بدهیم. اجتناب از این اشتباهات باعث می شود تا حمامی بسیار زیبا و کاربردی داشته باشیم.

حمام اغلب یکی از کوچکترین اتاق های خانه است، و در عین حال فضایی است که از لحاظ عملکردی وظایف زیادی دارد. بنابراین ایده های چیدمان حمام شما باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید از این فضای شلوغ حداکثر استفاده را ببرید.

از اندازه های نادرست وسایل تا نادیده گرفتن تهویه و اهمیت نور و فضاهای ذخیره سازی کابینتی و کمدی تا استفاده از کاشی های بی کیفیت همه بر این فضا تاثیر می گذارند، لذا با در نظر گرفتن تمامی این نکات و تجربیات طراحان مختلف، این مقاله را برای شما آماده نمودیم تا بتوانید با گوشه ای از این اشتباهات آشنا گردید و از آنها اجتناب نمایید.

اشتباهات چیدمان حمام

حمام های ما دیگر فضاهای صرفا کاربردی نیستند که فقط برای یک شستشوی سریع از آن استفاده کنیم. در چند سال اخیر حمام ها تبدیل به مرکز علاقه بصری شیک و طراحی مدرن شده اند. ایده های حمام های مدرن در مورد اهمیت ایجاد یک استراحتگاه آرامش بخش در خانه صحبت می کند تا بتوان زمانهای بیشتری را در آن با آرامش سپری نمود.

شما می توانید در هنگام طراحی حمام خود با توجه به این 8 نکته ای که ما ( www.larisadeco.ir ) در این مقاله اشاره کرده ایم و اجتناب از آنها، فضایی واقعا رویایی برای خود ایجاد نمایید.

1- شلوغی بیش از حد فضای حمام

 

چیدمان حمام لاریسا دکو

یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام برنامه ریزی چیدمان حمام، شلوغی بیش از حد فضا است. در حالی که باید تمام عناصر مورد نیاز حمام را داشته باشید اما از وسوسه قرار دادن عناصر اضافی دوری نمایید.

شلوغی بیش از حد باعث می شود تا حمام کوچک تر به نظر برسد و احساس تنگی و گرفتگی را به فضا القا می نماید و البته حرکت کردن در فضا را هم بسیار دشوار می کند.

تمام عناصر و لوازمات استفاده شده در حمام باید جای خود را داشته باشند، به این معنی که در زمان برنامه ریزی برای چیدمان حمام خود حتما برای جانمایی تمامی وسایل و حتی نگهداری حوله ها و لوازم بهداشتی باید برنامه دقیق و طراحی دقیق داشته باشید.

استفاده از طبقات یا کمدهای ضد آب می تواند راهکار خوبی برای حل ایده های ذخیره سازی داخل حمام باشد.

در حمام، مهم است که لوازم بهداشتی به راحتی در دسترس باشند. هر قسمت از حمام مثل روشویی، دوش و یا حتی سرویس بهداشتی باید دارای فضای ذخیره سازی متناسب خود باشند تا بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت.

2- انتخاب نادرست ابعاد یراق آلات مورد استفاده

 

چیدمان حمام لاریسا دکو

یکی دیگر از اشتباهات رایج انتخاب وسایل اشتباه برای حمام است. وقتی صحبت از وسایل به میان می آید، لزوما بزرگتر بودن دلیل بر بهترین بودن نیست، به خصوص در حمام های کوچک.

وسایل بیش از حد بزرگ می تواند اتاق را تنگ و بی اهمیت جلوه دهد، در حالی که وسایل کوچک نیز باعث می شوند تا این احساس ایجاد شود که هنوز کارهایی برای اتاق مانده و تمام نشده است و جلوه ی ناقص بودن را القا می نماید.

پس حتما باید وسایلی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی برای حمام شما داشته باشند و طراحی و اندازه کلی فضا را تکمیل کنند.

3- قرار دادن توالت در جای اشتباه

چیدمان حمام لاریسا دکو

یک پیشنهاد مهم که ما همیشه در طراحی های خود اشاره می کنیم این است که توالت را مستقیما در نمای درب منتهی به حمام قرار ندهید. زیرا که این می تواند اولین چیزی باشد که مردم می بینند، و شما می توانید با یک روشویی حمام با طراحی زیبا تاثیر بسیار بهتری بگذارید و حمام را به فضایی بسیار دلنشین تر تبدیل نمایید.

4- در نظر نگرفتن تهویه مناسب

حمام لاریسا دکو

به عنوان بخارگیرترین اتاق خانه، داشتن تهویه خوب و مناسب برای جلوگیری از ایجاد کپک در حمام و همچنین برای حفاظت از سلامت وسایل داخل حمام، بسیار مهم می باشد.

در مورد تهویه با دقت انتخاب کنید. حمام مرطوبتریت اتاق خانه است، بنابراین محل بسیار مناسبی برای پرورش کپک می باشد. پس باید از تهویه مناسب برخوردار باشید، مطمئن شوید که مجرای خروجی خوبی دارید. گاهی اوقات مخصوصا در یک حمام بزرگ، حتی ممکن است مجبور شوید دو مجرای متفاوت تهویه داشته باشید، یکی در نزدیکی دوش و دیگری در نزدیکی توالت.

5- تعریف نکردن فضای کافی بین هر منطقه

 

حمام لاریسا دکو

افراد اغلب سعی می کنند بیش از حد از وسایل در حمام استفاده نمایند و فضای کافی بین محصولات و مناطق جداگانه حمام تعبیه نمی کنند. این روش استفاده از وسایل را دشوار می نماید و حتی می تواند تمیز کردن آنها را نیز سخت نماید و تاثیر بسیار مخربی هم در زیبا سازی فضا می گذارد.

به عنوان مثال برای یک توالت حداقل به یک فاصله 45 سانتی متری از هر دو طرف نیازمندیم و یک فضای 75 سانتیمتری در جلو نیاز است تا تمیز کردن و استفاده از آن آسان باشد.

وقتی صحبت از فاصله بین دوش و توالت می شود، باید مطمئن شوید که ههر کسی که از دوش استفاده می کند می تواند آن را با خیال راحت استفاده نماید.

در فضاهای تنگ تر می توان به جای استفاده از صفحه های ثابت دوش که لوله های روکار دارند و برای آنها نیز باید فضایی در نظر بگیرید، می توانید از اتاق دوش که لوله های توکار دارند و صفحات دوش نیز در به طور ثابت در سقف فیکس شده اند نیز استفاده نمایید.

6- نادیده گرفتن اهمیت مناطق کف شورها

 

سرویس حمام و توالت در لاریسا دکو

شیب بندی کف حمام و جانمایی صحیح کف شورها یکی از مهمترین کارهای درون حمام می باشد. بدون شیب بندی صحیح حمام نمی توانید یک حمام کاملا کارآمد داشته باشید. چیدمان حما شما باید به دقت در اطراف کف شور شما باشد تا همه ی وسایل با محوریت این کف شور در جای مناسب خود قرار بگیرند.

در واقع این طور بگوییم بهتر است: تخلیه آب می تواند دردسر بزرگی در طراحی حمام باشد، زیرا که اگر شیب بندی درستی انجام نشود آب به صورت درستی تخلیه نمی شود و در کف حمام جمع می شود و یا اگر ابعاد لوله مناسبی انتخاب نشود و حجم آب خروجی متناسب سایز لوله نباشد به دلیل تجمع آب در لوله ها، باعث ایجاد بوی بدی می گردد.

پس در هنگام بازسازی حمام خود سعی کنید تا این تناسب را رعایت فرمایید.

7- نور کم

 

چیدمان حمام در لاریسا دکو

نور پردازی ضعیف می تواند اتاق را تیره و تاریک نماید و فضا را کوچک تر جلوه دهد در حالی که نور بیش از حد نیز می تواند طاقت فرسا باشد.

پیشنهاد می کنیم که در حمام خود با توجه به نواحی تعریف شده برای هر کاری نور مناسب آن را تعبیه نمایید. به طور مثال ناحیه ای که در آن اصلاح و نظافت می کنید می تواند نور زیادتری و متمرکز تری داشته باشد.

استفاده از لامپهای دیمر دار نیز برای تنظیم نور توصیه می شود.

استفاده حداکثری از نور طبیعی که به حمام شما وارد می شود نیز عامل دیگری است که باید هنگام برنامه ریزی ایده های چیدمان و روشنایی حمام خود در نظر بگیرید. به طور مثال قرار دادن ایده های آینه حمام یا سین روشویی در نزدیکی پنجره، این فضاها را کاملا روشن می کند و در هنگام استفاده از آنها حس بهتری را القا می نماید.

8- داشتن فضای باز بیش از حد

 

چیدمان حمام در لاریسا دکو

یکی دیگر از بزرگترین اشتباهات چیدمان که باید مراقب آن بود، گذاشتن فضای باز بیش از حد در حمام است. زیرا که این کار سبب می شود تا فضای اتاق وسیع و ناخوشایند به نظر برسد.

برای این مشکل بهتر است تا مناطق مجزا را در داخل حمام برای عملکردهای مختلف ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که فضای ذخیره سازی کافی ایجاد کرده باشد تا درهم و برهمی های وسایل را جمع نماید.

در حمام های بزرگ و وسیع نیز ایده هایی نظیر استفاده از صندلی های حمام و یا حتی فرشهای مخصوص حمام می تواند فضای دلچسبی را ایجاد نماید.

آیا می توان طرح حمام را تغییر داد؟

چیدمان حمام را می توان تغییر داد، اما وسایلی مثل روشویی، توالت، وان و دوش که نیاز به کف شور دارند ممکن است به این معنی باشد که باید به نحوه لوله کشی های خود نیز دست بزنید که می تواند یک فرآیند گران برای تغییر حمام شما باشد.

بنابراین پایبندی به چیدمان حمام موجود می تواند هزینه های شما را بسیار مدیریت نماید.

فنگ شویی بد برای حمام چیست؟

اصول فنگ شویی در طراحی داخلی بر اساس یک روش چینی باستانی است که بر چیدمان اتاق تمرکز دارد تا بتواند به هماهنگی و تعادل برسد.

فنگ شویی بد در حمام ممکن است به دلیل مواردی مانند به هم ریختگی بیش از حد، نور ناکافی، و باز گذاشتن صندلی توالت و درب توالت شما ایجاد شود.

از رنگ هایی که برای ایده های رنگ حمام خود استفاده می کنید تا ذخیره سازی مناسب و چیدمان اصولی، همگی راههایی برای جلوگیری از فنگ شویی بد می باشد.

طراحی حمام کار ساده ای نیست، این فرآیندی است که به برنامه ریزی و تحقیق گسترده نیاز دارد تا فضایی ایجاد شود که ترکیبی زیبا از سبک و عملکرد را در خود جای دهد و یادگیری اشتباهات چیدمان حمام برای جلوگیری از ارتکاب آنها، به شما کمک می کند تا بتوانید به طرح رویایی خود نزدیک شوید.  


لاریسا دکو، ایده‌ای جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *