مقالات, آشپزخانه, بازسازی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک

70 ایده جزیره آشپزخانه برای الهام بخشیدن به بازسازی بزرگ بعدی شما (قسمت اول)

طراحی و انتخاب جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

اگر در حال برنامه ریزی برای نوسازی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه خود هستید و ایده‌های جزیره آشپزخانه را مرور می کنید، شما در مرحله‌ای سخت از شروع کار خود هستید.

جزیره آشپزخانه یکی از مهمترین آیتمهای طراحی برای هر خانه می‌باشد. از آماده سازی غذا گرفته تا دورهمی‌های دوستانه و همچنین فضای ذخیره سازی اضافی به انضمام نقطه کانونی معماری از وظایف اصلی یک جزیره آشپزخانه می باشد.

در این مقاله ما (لاریسا دکو) حدود 70 مورد از بهترین ایده‌های جزیره آشپزخانه را در سبک‌های مختلف و از مهمترین منابع گردآوری کرده‌ایم تا شما بتوانید با دیدن آنها برای بازسازی کابینت آشپزخانه و طراحی کابینت خود در کنار جزیره آشپزخانه، الهام بگیرید.

لزوما تمامی این ایده‌های جزیره آشپزخانه برای منازل ما مناسب نخواهند بود، ولی دانستن آنها به شما کمک خواهد کرد تا در زمان انتخاب طراحی مورد نظر برای جزیره آشپزخانه‌تان، دید بازتری به موضوع داشته باشید.

لاریسا دکو به عنوان یکی از معدودترین وبسایتهایی که مطالب به روز و تخصصی در زمینه معماری داخلی، بازسازی و مبلمان آشپزخانه را ارائه می کند، از شما دعوت می‌نماید تا از مابقی مطالب موجود در وبسایت نیز استفاده نموده و ما را با نظرات سازنده خود راهنمایی بفرمایید.

رویای ایجاد مکانی برای تکالیف شبانه کودکان، وعده های غذایی سریع در کنار خانواده و یا قهوه صبحگاهی، همگی می تواند در انتخاب یک طرح کابینت آشپزخانه و جزیره آشپزخانه به شما کمک نماید و همچنین می توانید جزیره آشپزخانه‌تان را به پر استفاده ترین منطقه خانه خود تبدیل نمایید.

چگونه جزیره آشپزخانه خود را طراحی کنم؟

اگر طراحی کابینت خود را از صفر شروع می‌نمایید، گزینه‌های بسیار زیادی دارید تا با توجه به آنها به بهترین طرح برسید. اما ابتدا می‌بایست در نظر بگیرید که می‌خواهید از کابینت و جزیره آشپزخانه خود چگونه استفاده نمایید.

به طور مثال اگر سبک زندگی شما به صورتی است که مطمئن نیستید تا از جزیره آشپزخانه خود برای مصارف غذاخوری استفاده کنید، پس از داشتن میز و صندلی‌های صبحانه خوری در کنار جزیره آشپزخانه خود صرفنظر کنید و برای خود فضای ذخیره سازی بیشتری در نظر بگیرید.

اگر آشپزخانه شما جایی است که مهمانان اغلب آنجا گرد هم می‌آیند پس باید به تعدادی صندلی مخصوص جزیره آشپزخانه خود فکر کنید و همچنین فضایی هم برای ایستادن مهمانها در نظر بگیرید.

و یا اگر از جزیره آشپزخانه خود برای آماده سازی غذا استفاده می کنید پس می‌بایست فضای پیشخوان یا صفحه کابینت خود را به حداکثر برسانید تا تمامی وسایل و مواد غذایی خود را بتوانید روی صفحه کابینت خود در کنار هم داشته باشید.

بهترین اندازه برای جزیره آشپزخانه چیست؟

همانطور که در پاسخ سوال قبلی ذکر کردیم بهترین طرح های جزیره آشپزخانه بر اساس عادات و رفتارها و سبک زندگی شما طراحی خواهد شد. هیچ فایده ای در یک جزیره بزرگ آشپزخانه که کاربردی نیست، وجود ندارد. اما ذکر این نکته هم ضروری است که که نباید اندازه آن به قدری کوچک باشد که شما احساس تنگی فضا بکنید.

پس در هنگام انتخاب و تصمیم گیری برای کابینت آشپزخانه و جزیره آشپزخانه خود، مطمئن شوید که فضای کافی رفت و آمد بین جزیره آشپزخانه و میزها و کابینت های اطرافتان وجود دارد.

چه چیزی در جزیره آشپزخانه خوب به نظر می رسد؟

در استفاده از جزیره آشپزخانه حتما بایستی به چیدمان وسایل خاص بر روی آن دقت نمایید زیرا که این عنصر طراحی به راحتی می‌تواند فضای آرام منزل را به آشفتگی نیز بدل نماید. زیرا که اگر سطح آن را با وسایل و متریالهای مختلف شلوغ نمایید، تاثیر شگرفی بر آرامش بصری منزل خواهد گذاشت و فضا را بسیار شلوغ جلوه خواهد داد.

پس برای وسایل روی جزیره آشپزخانه‌تان نیز باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید.

آیا جزیره آشپزخانه شما باید با کابینت شما مطابقت داشته باشد؟

پاسخ این سوال خیلی بستگی به سبک زندگی شما دارد. پیشنهاد ما این است که اگر به طور سنتی زندگی می‌کنید و مبلمان منزل شما نیز سنتی می‌باشد بهتر است تا جزیره آشپزخانه خود را با کابینت آشپزخانه‌تان هماهنگ نگه دارید.

ولی اگر مبلمان شما مدرن می‌باشد و از رنگهای متنوع در وسایل آشپزخانه‌تان استفاده می‌کنید، می‌توانید سبکهای متفاوت و رنگهای متفاوت از کابینت آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

بعد از پاسخگویی به سوالات مهمی که در خصوص طراحی جزیره آشپزخانه ایجاد می‌شود، بهتر است تا برسیم به طرح های مد نظر این مقاله تا ایده‌های مختلف را هم بررسی کرده باشیم.

صندلی چهارپایه اضافه کنید

 
جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

طراحی این آشپزخانه در سبک مدرن و با تکیه بر عناصر مینیمال و نور طبیعی موجود، صورت گرفته است. انتخاب صندلی‌ها و نورپردازی سقف این آشپزخانه با توجه به زوایای تند صورت گرفته و فاصله بین جزیره آشپزخانه و کابینت‌های آشپزخانه نیز به بهترین نحو رعایت گردیده است.

یک جزیره با سینک روی آن  

 
طراحی جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

جزیره ای کاملا متفاوت با کابینت آشپزخانه می تواند حسی از مدرنیته را به آشپزخانه شما القا نماید.

سینک و شیر اصلی در این آشپزخانه بر روی صفحه کابینت و جزیره آشپزخانه قرار گرفته است.

 

مرمر و فلز را مخلوط کنید

ایده های طراحی جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

جزیره آشپزخانه‌ای را که در عکس مشاهده می‌کنید از برنج بدون لاک تشکیل شده و روی آن با سنگ مرمر طبیعی به عنوان صفحه کابینت پوشانده شده است.

دقت نمایید که پایه‌های قفسه‌های استفاده شده بر روی دیوار آشپزخانه نیز از جنس برنز بوده و خود قفسه‌ها نیز از جنس مرمر استفاده شده بر روی صفحه کابینت جزیره می‌باشد.

 

با سطوح آیینه‌ای تاثیر بگذارید

 

ایده های انتخاب یک جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

استفاده از کاغذ دیواری متالیک و بافت‌دار در کنار پانل‌های فولادی ضد زنگ صیقلی تاثیر شگرفی در فضای آشپزخانه شما خواهد داشت.

همزمان استفاده از وسایل آشپزخانه استیل نیز به زیباتر شدن این آشپزخانه کمک شایانی کرده است.

 

رنگ طلایی در پیشانی جزیره آشپزخانه

ایده های جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

جذابیت روستایی به آشپزخانه خود اضافه کنید

در عکس ارائه شده استفاده از چوبهای طبیعی در آشپزخانه کاملا مشهود است. چراغهای آویز با سبک و سیاق کلاسیک و عتیقه دیده می شود و استفاده از کاشی‌های سنتی نیز بسیار به این طراحی آشپزخانه جلا بخشیده است.

صفحه کابینت از جنس مرمر بوده و متریال به کار رفته در این جزیره نیز چوب بلوط می باشد.

ایده های جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

 

از چوب‌های با رنگ گرم استفاده کنید

 

ایده جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

بدنه جزیره آشپزخانه مذکور بلوط رنگ شده است و صفحه کابینت آن از طیف رنگهای گرم استفاده شده است.

 

جزیره آشپزخانه بزرگ طراحی کنید

جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

اگر فضای کافی برای ایجاد یک جزیره آشپزخانه بزرگ دارید، در انتخاب این سبک از طراحی شک نکنید.

فضای آشپزخانه‌ی بزرگی در اختیارتان خواهد گذاشت و تعداد صندلی‌های بالا. انتخاب نوع صندلی‌ها و ابعاد صفحه کابینت می‌تواند از بزرگترین چالشهای این سبک از طراحی باشد.

 

ایجاد کنتراست با رنگ سفید

جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

استفاده از رنگ سفید در جزیره آشپزخانه می‌تواند به برجسته شدن رنگهای دیگر در کابینت آشپزخانه‌تان کمک نماید. همچنین استفاده از صندلیهایی با رنگ خاص در کنار جزیره‌ای سفید رویای داشتن آشپزخانه‌ای متفاوت را محقق خواهد کرد.

 

ترکیب دو رنگ سیاه و سفید

طراحی جزیره آشپزخانه لاریسا دکو

صفحه کابینت کورین سفید در کنار کابینت آشپزخانه مشکی و استفاده از دستگیره‌های استیل در سبک نئو کلاسیک جلوه‌ای خاص به فضای شما خواهد بخشید.

البته از تاثیر شگرف نور طبیعی نیز نباید گذشت و ترکیب رنگ چوب در کنار گیاهان همیشه سبز انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است.

 

جزیره در مرکز آشپزخانه

 

طراحی جزیره آشپزخانه لاریسا دکو

فضای کافی در وسط آشپزخانه را می‌توان به دو صورت استفاده کرد. در اولین حالت می‌توان با جایگذاری یک میز نهار خوری فضای وسط را کاملا کاربردی نمایید و در حالت دوم با استفاده از یک جزیره آشپزخانه هم این فضا را کاربردی کرده و هم شخصیت متفاوتی به کابینت آشپزخانه‌تان اضافه نمایید.

استفاده از صندلی های خاص و متفاوت با ارتفاع بیشتر از صندلی‌های نهارخوری در این طرح پیشنهاد می‌گردد.

 

ترکیب فضای کمدی و نشیمن

لاریسا دکو جزیره آشپزخانه

همانطور که در عکس مشاهده می‌نمایید ترکیب یک میز صبحانه خوری در کنار کمدهای زمینی و صفحه کابینتی از جنس سنگ کوارتز و یا سنگ طبیعی می‌تواند بسیار جذاب باشد. شما می‌توانید در قسمت میز صبحانه خوری جزیره آشپزخانه‌تان با نورپردازی و استفاده از لوسترهای خاص این فضا را کاملا شخصی کرده و به طور مجزا از آن بهره برداری نمایید.

البته داشتن فضای کافی برای اجرای این سبک از جزیره آشپزخانه از واجبات می باشد.

 

صندلی‌های چهارپایه بلند استفاده نمایید

لاریسا دکو و جزیره آشپزخانه

سبک نئو کلاسیک در کنار استفاده از صفحه کابینت کوارتز و همچنین صندلی‌های بار کلاسیک فضای جذابی را تعریف کرده است.

 

یک یخچال در زیر صفحه کابینتی جزیره آشپزخانه

لاریسا دکو و جزیره آشپزخانه

شما می‌توانید در زیر جزیره آشپزخانه خود یک یخچال کوچک و زیبا برای نوشیدنی‌های دم دستی خود داشته باشید. صفحه کابینت از جنس سنگ طبیعی مرمر و سبک طراحی کابینت آشپزخانه مدرن می‌باشد.

 

استفاده از میز نهارخوری و جزیره آشپزخانه به صورت همزمان

لاریسا دکو و طراحی جزیره آشپزخانه

سبک خاصی از طراحی کابینت که ممکن است همه پسند نباشند.

 

استفاده از سطوح درخشان

لاریسا دکو و طراحی جزیره آشپزخانه

کابینتهای براق و از آن مهمتر صفحه کابینت براق از جنس سنگ گرانیت مشکی ظرافت خاصی را به آشپزخانه شما خواهد داد.

 

ترکیب کابینتهای کمدی و طبقه در آشپزخانه

جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

از سبکهای طراحی کابینت خاص که در آن بر روی دیوارها از عناصر معماری نظیر تابلو استفاده می‌شود و همچنین طبقات رو در جزیره آشپزخانه ترکیب می‌کنند.

این سبک از آشپزخانه برای فضاهایی که به صورت مداوم در حال استفاده می‌باشد نظیر رستورانهای خاص کاربردی است و برای فضای آپارتمانی پیشنهاد نمی گردد.

 

کابینت آشپزخانه خود را مینیمال طراحی کنید

جزیره آشپزخانه لاریسا دکو

درب‌های بلند یک تکه با دستگیره مخفی و یا درب‌های مگنتی در کنار صفحه کابینت مرمر و صندلی‌های کوتاه بسیار ساده در کنار نور پردازی طبیعی طراحی کابینت آشپزخانه شما را مینیمال خواهد کرد.

 

ظروف را در دسترس نگه دارید

جزیره آشپزخانه لاریسا دکو

عکس طراحی ارائه شده کاملا گویای همه چیز است. کاشی‌های استفاده شده بسیار سنتی و دارای لعاب بسیار جذابی است. جزیره آشپزخانه طراحی شده نیز مدلی است که کلیه ظروف و کاسه‌های مورد نیاز کاملا در دسترس می‌باشد و از لحاظ بصری نیز در دید کلی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است. 

 

با چراغهای آویز تاثیر‌گذاری را بیشتر نمایید

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو

اصولا لامپهای آویز بر روی جزیره آشپزخانه تاثیر شگرفی بر روی فضا سازی داخلی آشپزخانه خواهند گذاشت.در قسمت اول این مقاله به 20 طرح مهم از 70 طرح اصلی اشاره کردیم. انتخاب هر طرح برای شما بایستی با توجه به سبک زندگی و سبک مبلمان شما باشد تا بتواند بیشترین تاثیر ممکن را داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این سری مقالات نیز با ما همراه باشید و از بقیه مقالات منتشر شده در وبسایت نیز دیدن فرمایید.

ما در لاریسا دکو با تکیه بر تجربیات عمیق خود می توانیم راهگشای مشکلات حین و بعد از طراحی شما باشیم.

لاریسا دکو ایده‌ای جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *