آشپزخانه, بازسازی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک, مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه و 52 ایده خلاقانه (قسمت سوم)

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده 21

طراحی کابینت آشپزخانه و 52 ایده خلاقانه برای آن (قسمت سوم)

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از بهترین و سخت‌ترین اتفاقات در راه بازسازی آشپزخانه است. 

برای طراحی کابینت آشپزخانه بهتر است تا تمام ایده‌های ممکن و سلایق خود را در کنار هم قرار دهید و با توجه به نیازهای خود و همچنین ابعاد و فضایی که در اختیار دارید به بهترین و مفید‌ترین طراحی ممکن برسید. 

در این مسیر پیشنهاد می شود تا با با چند طراح که بر کلیه مراحل طراحی و اجرا مسلط هستند مشورت نمایید و در نهایت با انتخاب یکی از آنها و بستن قرارداد از تجربیات ایشان در این مسیر استفاده نمایید. 

ما در لاریسادکو با گردآوری ایده‌های مختلف و ارائه آنها در تمامی مراحل طراحی کابینت آشپزخانه در کنار شما هستیم. 

لاریسا دکو، ایده‌ای جذاب

حال به ادامه این سری مقالات می‌پردازیم و ایده شماره 21:

21- انتخاب یک آشپزخانه سبز با یراق آلات طلایی

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 21

انتخاب رنگ سبز برای آشپزخانه‌ها و دکوراسیون آنها رو به افزایش است و در آینده در طراحی کابینت آشپزخانه بسیار بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

رنگ سبز به راحتی با مواد طبیعی مانند چوب و سنگ هماهنگ می‌شود. همچنین می‌تواند لبه‌های جذابی را با اتصالات برنجی و رنگ طلایی برای آن ایجاد کرد.

این آشپزخانه با طراحی و انتخاب هوشمندانه توانسته است یراق آلات طلایی را با اثاثیه داخل اتاق و پارچه های صندلی زیر پنجره – که به طور مفید فضای ذخیره سازی زیادی را در زیر خود پنهان می کند – تطبیق داده تا فضایی را ایجاد کند که هم ظریف و هم آرام باشد.

22- برای نورپردازی خود برنامه دقیق داشته باشید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده ی شماره 22

یک طرح نورپردازی عالی این قدرت را دارد که ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه معمولی را به چیزی واقعا دیدنی تبدیل کند.

اکنون که آشپزخانه‌های ما به طور فزاینده‌ای در سطح عملکردی، چند منظوره عمل می‌کنند، بنابراین ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه در کنار ایده‌های روشنایی باید برای هر قسمتی از فضای آشپزخانه مثل نهارخوری و محلی که برای یه نشیمن خصوصی تدارک دیده‌ایم، تکامل یابد.

نورپردازی هوشمندانه می تواند بسیاری از ضعف‌ها را پنهان کند به طور مثال می‌تواند یک آشپزخانه کوچک را بزرگ‌تر جلوه دهد، معماری نامناسب را پنهان می‌کند و یا می‌تواند نور طبیعی ضعیف را جبران نماید.

برنامه ریزی برای طراحی روشنایی و نورپردازی همزمان با طراحی کابینت آشپزخانه بسیار ضروری است.

به طور مثال می‌توانید با چیدمان نور پردازی سقفی به صورت یک ردیف پشت سرهم در طول جزیره آشپزخانه‌تان، تاثیر آویزهای سقفی را افزایش دهید. 

برای انتخاب تعداد آویز هم بهتر است تا از اعداد فرد استفاده نمایید. به طور معمول انتخاب سه یا پنج آویز انتخاب معقولی می باشد.

23- اضافه کردن چراغهای دیواری در بالای طبقات باز

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده 23

اصولا طراحان کابینت آشپزخانه در تمامی مراحل چیدمان به انتهای کار فکر می کنند و چون برنامه ریزی برای نورپردازی دارند باید به نحوه‌ی سیم کشی نیز فکر کنند زیرا که طبق عکس نیز می‌توانید ببینید که برای ارائه این مدل نورپردازی باید حتما سیم کشی‌های مستقل داشته باشید.

به عنوان مثال ما در اغلب طراحی‌های اخیر خود معمولا از LED در زیر کمدهای دیواری برای روشن کردن میز کار استفاده کرده‌ایم. 

بدون استفاده از آنها باید روشهای جایگزین داشته باشیم که یکی از این روشها استفاده از چراغهای دیواری دارای بازوی چرخشی است که می‌توان در هر حالتی از آنها استفاده نمود و در زوایای مختلف نورپردازی‌های متفاوت داشته باشیم.

24- آشپزخانه خود را رنگ کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 24

این آشپزخانه زیبا با توجه به رنگ آمیزی دیوارهایش خیلی چشم نواز است و می تواند الهام بخش طراحی کابینت آشپزخانه نقاشی شده شما باشد.

یکی از جذابترین و متنوع ترین روکشها برای کابینت آشپزخانه، رنگ می‌باشد که هم در سبک های کلاسیک و سنتی کاربرد خواهد داشت و هم به طرحهای مدرن جلوه خاصی می بخشد.

مزیت رنگ در طراحی کابینت آشپزخانه این است که انتخاب تقریبا بی حد و حصری است و به شما این اجازه را می‌دهد تا دقیقا آن چیزی که مد نظرتان است را داشته باشید و تغییر دادن آن نیز بسیار ساده است و اگر در آینده تصمیم به تغییر خاصی مدنظرتان بود، بدون هیچ محدودیتی بتوانید انجامش دهید.

هنگام برنامه ریزی برای رنگ آمیزی آشپزخانه باید انتخاب رنگ خود را بر اساس اندازه اتاق یا آشپزخانه‌تان، سبک طراحی و کفپوشهای خود انجام دهید.

یکی از بهترین رنگها می‌تواند خاکستری باشد زیرا که در معماری مدرن بسیار کاربرد دارد و وقتی با چوب ترکیب گردد فضایی گرم و جذاب به شما هدیه خواهد کرد.

اتاقهای بزرگ با نور طبیعی زیاد می‌توانند رنگهای جسورانه تری داشته باشند.

شما می‌توانید در طراحی آشپزخانه خود با رنگ‌های قوی، یک عنصر از آشپزخانه تان را با همان رنگ ارائه نمایید.

در انتخاب چراغهای آویز، کوسن و یا صندلی‌های خود مجدد از آن رنگ استفاده کنید و مابقی عناصر را با رنگهای ساده تر و یا خنک‌تری بپوشانید.

25- قفسه‌های داخل آشپزخانه را زیبا و عملکردی اجرا کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 25

ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه خوب همیشه باید کاربردی و زیبایی را با هم ترکیب نماید.

برای استفاده از ایده‌های قفسه بندی آشپزخانه به دنبال فضایی باشید که کاملا مفید بوده و بتوانید بهترین طرح ممکن را پیاده کنید.

به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یک قفسه دیواری با عمق 25 سانتیمتر را با تعدادی کتاب آشپزی روی هم، در رنگهایی که با پرده‌های آشپزخانه شما هارمونی داشته باشد، در کنار برخی لوازم و ظروف زیبا و جذاب، داشته باشید.

26- خود را از محدودیتهای یک آشپزخانه کاملا پر شده از کمد و کابینت رها کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 26

برای کسانی که به دنبال رویکردی آرام‌تر و شاید متفاوت‌تر برای طراحی کابینت آشپزخانه هستند، گزینه خرید کمدها و کابینتهای مستقل از سبک طراحی کابینتشان بسیار جذاب‌تر شده است.

به این مدل از ایده‌ها، آشپزخانه‌های مستقل می‌گوییم که فارغ از هرگونه سبک‌های طراحی و بر اساس نیاز و سلایق کاربر تزئین می‌شوند. 

اصولا آشپزخانه‌های مستقل را بیشتر می‌توان در حوزه‌ی سبک مدرن مشاهده نمود که وام گرفته از ویژگی‌های معماری منزل و دیدگاههای صاحب منزل می باشد.

در مسیر یک ترند روز طراحی شده و بر اساس مدلها و سبک های آماده در بازار ارائه می گردد و دیگر نکته در انتخاب آشپزخانه‌های مستقل نیم نگاهی به نیازهای آینده‌ی خانواده و دیدگاههای در حال تغییر آنها می باشد.

در کل این روزها آشپزخانه‌های مستقل طرفداران بسیار زیادی دارد و عناصر معماری زیادی وجود دارند که مشتاقان این سبک به دنبال آنها و پیدا کردن محلی برای استفاده از آنها می باشند.

27- از الگوها برای اضافه کردن شخصیت به آشپزخانه خود استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 27

انتخاب ایده‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک و نئو کلاسیک فوق العاده معقول و دارای ریسک پایینی می‌باشد.

زیرا طرح و رنگ آنها هیچ وقت از مد نخواهد افتاد. حتی انتخاب سبک مدرن نیز شاید تا مدتهای طولانی قابلیت استفاده داشته باشد زیرا که از سادگی نشأت می‌گیرد.

انتخاب رنگ نیز برای این سبک ها اصولا در رنگهای سفید، خاکستری و یا آبی روشن می‌باشد که رنگهای بسیار محبوبی هستند.

بنابراین چگونه می‌توانیم مهر خود را به این فضا اضافه کنیم؟ یا شخصیت و علاقمندی خود را در این فضا نشان دهیم؟

ساده ترین راه برای این کار استفاده از الگوهای مختلف و پترن های مورد علاقه‌مان می باشد. در کاشی‌های بین کابینتی، پارچه های روی اثاثیه آشپزخانه، پرده ها و یا حتی لوازم مورد استفاده.

انتخاب پترنها مختلف به شما این امکان را می دهد که هم زمان با تغییر فصلهای سال بتوانید تغییرات زیادی در رنگها و آیتمهای آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

28- از فضای عمودی به بهترین و زیباترین نحو ممکن استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 28

از ترکیب متریالها و تزئینات مختلف می‌توان آشپزخانه‌ای پر از شخصیت ایجاد کرد اما چیزی که واقعا توجه ما را در این اتاق به خود جلب کرده است، استفاده هوشمندانه از فضای عمودی روی دیواری است که کابینتهای باریکی را می طلبد.

این یک ایده عالی برای یک چیدمان آشپزخانه است، واحد‌های عمیق زمین باعث می شود تا شخصیت یک کمد دیواری محکم را القا نماید و قفسه‌های باز در بالا و چیدن بهترین ظرف‌های خود در روی آنها می‌تواند یک شخصیت بسیار عمیق و با اصالت را به آشپزخانه شما اهدا نماید.

29- در یک فضای محدود به دنبال یک طرح مستقیم و باریک باشید.

اجرای کابینت و مبلمان آشپزخانه در لاریسا دکو

برای فضای کوچکی مثل عکس ارائه شده، یک طرفه یا دو طرفه بودن کابینت یکی از مهمترین انتخابهای ممکن برای طراحی کابینت آشپزخانه است.

اگر بخواهیم به دید یک گالری به موضوع نگاه کنیم انتخاب دوطرفه بودن کاملا مناسب است و انتخاب کابینتهای یک طرفه فقط برای کسی که در حال آشپزی است مناسب می باشد. (البته با کمی اغراق)

زیرا که تنها نیاز به یک حرکت خطی از یک فعالیت به فعالیت دیگر دارد.

برای سهولت استفاده، مناطق پخت و پز و شستشو را با طول مناسبی از میز کار جدا کنید، اما در مقابل وسوسه قرار دادن سینک و اجاق گاز در دو طرف فضای آشپزخانه مقاومت کنید.

با اینکار سطوح کار خوبی خواهید داشت اما ممکن است هنگام آشپزی کردن و یا ظرف شستن کمی احساس تنگ بودن و کم بودن فضا را داشته باشید.

انتخاب طراحی دو طرفه شما را به مثلث کار در این مدل آشپزخانه ها خواهد رساند، یعنی اجاق گاز و یخچال در یک طرف و سینک در روبه رو به شما فضای بیشتری خواهد داد تا در یک لحظه دو نفر هم بتوانند همزمان در این فضا مشغول کار باشند.

30- رنگ و شادابی را با نقاشی‌های متفاوت بر روی دیوار، به فضای خود هدیه دهید.

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو ایده شماره 30

آشپزخانه‌های عملکردی و پرکاربرد عموما بر روی سطوحی متمرکز شده‌اند که به راحتی تمیز می‌شوند، اما قانونی وجود ندارد که حتما این سطوح باید ساده باشند. بر خلاف باور عموم که سطح هر چه ساده‌تر باشد تمیز کردن آن راحت‌تر است.

اگر با وسواس بیشتری برای انتخاب روکش‌های خود برخورد کنیم می‌توانیم به این نکته برسیم که آشپزخانه ها می‌توانند به طرز شگفت انگیزی پذیرای برخی از علایق تزئینی باشد.

آشپزخانه قلب خانه است و همه ما زمان زیادی را در آن می‌گذرانیم. پس معرفی الگو در سبک انتخابی‌تان می‌تواند احساس آرامش و شخصی بودن فضا را به شما القا نماید.

شاید ساده‌ترین راه برای اضافه کردن الگو و به روزرسانی آن، استفاده از ایده‌های جالب کاغذ دیواری و پارچه باشد و یا حتی می توان با توجه به ابعاد آشپزخانه دکوراسیونی داشته باشید که بتوانید با استفاده از کوسن ها و پرده ها به ایده نهایی و آرام بخش خود برسید.

شما می‌توانید با مطالعه دیگر مقالات ما و همچنین مشورت با مشاوران ما تمامی ایده های خود را عملیاتی کنید و به بهینه ترین و بهترین طراحی برای کابینت و آشپزخانه خود برسید. 

ایده های آشپزخانه ما و تجربه ی ما در خصوص دکوراسیون آشپزخانه می تواند به شما در این مسیر کمک کرده تا بهترین دکور آشپزخانه خود را داشته باشید.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

4 فکر در مورد “ طراحی کابینت آشپزخانه و 52 ایده خلاقانه (قسمت سوم)

 1. دانیال جلیل زاده گفت:

  واقعا مطالب جالب و به روزی بود.ممنون.

  1. larisadeco گفت:

   ممنونم از نظر روحیه بخش شما

 2. ایمان گفت:

  بسیار عالی و مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *