آشپزخانه, بازسازی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک, مقالات

کابینت و 52 ایده خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه

کابینت لاریسا دکو

کابینت و 52 ایده‌ی بسیار جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه (قسمت اول)

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین ایده های ارائه شده برای دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آن را یک جا گردآوریم تا شما بتوانید با مطالعه آنها و بررسی شرایط آشپزخانه خود و مدل کابینت، اعم از میزان مساحت آشپزخانه و ارتفاع موجود و همچنین جانمایی پنجره ها، بتوانید آشپزخانه رویایی خود را بسازید و از آن به بهترین نحو استفاده نمایید و نهایت لذت را ببرید.

جمع آوری ایده‌های دکوراسیون آشپزخانه و کابینت مورد علاقه و اجرای آنها یک اولویت بالا در سبک زندگی هر فرد می‌باشد. 

اصولا فکر کردن به سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه و نحوه‌ی چیدمان جدید برای آنها، علاوه بر استرس و نگرانی بالا، می‌تواند بسیار لذت بخش نیز باشد.

ایده‌های ارائه شده در این مقاله فارغ از سبک آشپزخانه و مدل کابینت شما، متریال استفاده شده در کابینت های آشپزخانه تان، و سبک طراحی کابینت، می تواند مسیر ذهنی شما را هدایت نماید.

یک دکوراسیون آشپزخانه عالی باید فضای عملکردی بالایی داشته باشد و چیدمان کابینت‌های آشپزخانه باید به فرآیند عملکردی آشپزخانه کمک شایانی نماید و اگر از نظر عملکردی، بر پایه اصول طراحی نشده باشد می‌تواند بسیار نا امید کننده گردد و دلسردی شما را به همراه داشته باشد.  

این ایده‌های آشپزخانه که در این مقاله ارائه شده است بسیار مورد علاقه ما می باشد و چون مطمئن هستیم که هر کدام از این ایده‌ها می تواند تاثیر زیادی بر دکوراسیون آشپزخانه شما بگذارد، پیشنهاد می کنیم تا با ذخیره کردن عکسها و کنار هم گذاشتن ایده‌های خود برای کابینت آشپزخانه‌تان به بهترین طراحی از نظر خود برسید.

در این راه به مطالب و عکسها با دقت نگاه کنید. به طور مثال ببینید که سطل زباله در کجا قرار گرفته است یا اینکه گاز و فر شما با چه فاصله‌ای از مواد غذایی مورد نیاز جانمایی گردیده است.

زیرا که چیدمان دکوراسیون آشپزخانه باید بر مبنای تجهیزات آشپزخانه و نیازمندی‌های شما، طراحی گردد. 

اگر در این حالت خطایی رخ دهد و از استانداردهای اجرای کابینت آشپزخانه فاصله بگیرید به سرعت روی علاقمندی شما به دکوراسیون‌تان تاثیرعمیقی خواهد گذاشت و فضای دلپذیر آشپزخانه و کابینت‌های آن برایتان عذاب آور خواهد شد.

اگر یک طراح مجرب و خوش سلیقه را به کار گرفته‌اید، در خصوص جزئیات کار خود می توانید آسوده خاطر باشید. ایشان می تواند در مورد ایده های دکوراسیون شما که هم زیبا باشد و هم کاملا کاربردی نظرات خود را به شما انتقال دهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله نوشته شده در وبسایت Avgoon.ir در خصوص نحوه ی بکارگیری یک طراح مجرب را مطالعه بفرمایید و بعد برای انتخاب و استخدام یک طراح مجرب اقدام کنید. 

با تکیه بر تجربیات طراحان ما در لاریسا دکو (Larisadeco.ir) این حس راحتی خیال را در خصوص طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه و کابینت خود در کنار ما تجربه کنید.

52 ایده‌ی برتر دکوراسیون آشپزخانه

از کابینت های آشپزخانه و روشهای متفاوت نورپردازی در آنها گرفته تا شیرآلات و کف پوشهای آشپزخانه باید در ایده های دکوراسیون آشپزخانه شما جا داشته باشند و باید با استفاده از تک تک عناصر مصرفی و دکوراتیو در آشپزخانه خود ایده پردازی کنید.

ابزراآلات، عناصر آشپزخانه، کابینت ها، شیرآلات، کفپوش، نور پردازی، و دیگر عناصر مورد استفاده در آشپزخانه تان را در کلیه ایده پردازی های خود بگنجانید و به یک طرح جامع و کامل از آنچه دوست دارید، برسید.

توضیح به نظر کافی است و بهتر است تا ایده ها را مطرح کنیم:

1- شخصیت را در دکور آشپزخانه خود جاری نمایید.

ایده اول لاریسا دکو

در دوران همه گیری و قرنطینه های اجباری چیزهایی را آموختیم که شاید برای یادگیری آنها به زمانهای بیشتری نیاز داشتیم. 

در دوران پاندمی آموختیم که ایده‌های آشپزخانه‌ای که احساس خانه‌داری را ترویج می‌کند، می تواند در روحیه ما تاثیر گذاشته و ما را خوشحال نماید.

خانه داری برای هر کدام از ما معنای متفاوتی دارد برخی کاملا ساده و مینیمال به آن مینگرند و برخی آن را کاملا تزئینی و شیک می پسندند.  

برای شخصیت بخشیدن به دکور آشپزخانه خود می توانید با لایه بندی های متفاوت این کار را انجام دهید:

به طور مثال می‌توانید از قالی در جلوی کابینت خود استفاده نمایید و یا با خلوت و تمیز نگه داشتن میز آشپزخانه برای ایجاد فضایی برای نمایش وسایل شخصی و کاربردی خود، شخصیت خود را در آشپزخانه جاری نمایید.

اصولا می توان این جمله را از طراحان بزرگ شنید که می گویند: سبک شخصی خود را به نمایش بگذارید، چه با نمایش دادن سفالهای تزئیناتی خود و یا گلدانی پر از گلهای زیبا یا سبد و سینی منحصر به فرد خود.

و توصیه اکید ما در این خصوص این است که طراحی خود را بر اساس اهداف عملکردی انجام دهید. زیرا اگر آشپزخانه تان اهداف عملکردی شما را احصا ننماید، در طی مدت زمان کوتاهی از طراحی خود خسته خواهید شد و به دنبال راههایی برای تغییر آن خواهید بود.

2- آشپزخانه‌ای روستایی با سایه‌های تیره و متفاوت ایجاد کنید.

ایده ی دوم لاریسا دکو

در ترندهای سبکهای آشپزخانه بعد از دوران همه گیری، ایده‌های آشپزخانه‌های روستایی بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. 

در حالی که کماکان رنگ‌های سفید و کرم همچنان غالب بوده، و رنگهای سبز و آبی به دنبال این رنگها دارای میزان محبوبیت کمتری هستند. ولی در ترند این روزها رنگ‌های کابینت عمیق‌تر، شادتر و خاکی‌تر بسیار محبوب شده اند. به خصوص وقتی که با رنگهای چوبی گرم ترکیب می‌شوند.

در مدل طراحی و سبک آشپزخانه‌های روستیک و روستایی می توان برای گره زدن قطعات قدیمی‌تر با کابینت‌های ظریف این روزها، از شیرآلات الهام گرفته از سبک‌های قدیمی استفاده نمود.

3- با کاغذ دیواری الگوهای مورد علاقه خود را به آشپزخانه اضافه کنید.

ایده ی سوم کابینت لاریسا دکو

البته این ایده بیشتر برای آشپزخانه‌هایی که فلت نیستند و همانند یک اتاق از دیگر فضاهای منزل جدا شده اند کاربردی‌تر است، اما در صورتی که دیواری در آشپزخانه خود دارید که با کابینت و یا کمدی پوشیده نشده است استفاده از الگوهای کاغذدیواری بسیار زیبا خواهد شد.

استفاده از کاغذ دیواری برای مدت بسیار زیادی از ذهن طراحان خارج شده بود و در المانهای طراحی جایی نداشت و می توان گفت که قدیمی شده بود اما به تازگی طراحان اقبال بسیاری به آنها دارند و الگوهای زیبایی هم در بازار وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که ایده‌های دکور دیوارهای آشپزخانه بسیار مشکل هستند و بسیار مهم است که مطمئن شوید طرحی که انتخاب می کنید مقاوم در برابر رطوبت است و اینکه دکوراتور شما راه حلی برای ارائه کاغذدیواری مورد علاقه شما ارائه کرده است.

استفاده از کاغذدیواری دلخواه و مورد علاقه شما می تواند فضای آشپزخانه را از یک فضای ساده به یک فضای کاملا شخصی سازی شده ارتقا دهد.

4- در استفاده و یا عدم استفاده از پارچه و پرده در آشپزخانه تجدید نظر کنید.

ایده چهارم کابینت لاریسا دکو

اگر ایده‌های آشپزخانه‌ی رویایی خود را پر از طرح و رنگ کرده اید حتما گزینه بعدی خود را چر از ایده های پرده آشپزخانه قرار دهید. فقط باید پارچه‌هایی انتخاب کنید که در برابر رطوبت ناشی از پخت و پز و چسبندگی انگشتان نیز مقاومت کنند.

و یا حتی ممکن است بخواهید همانند تصویر ارائه شده پارچه های پرده ای را تنها به یک درب محدود کنید. این را حتما مدنظر قرار دهید که یک پرده ساده می تواند آشپزخانه را چشم نوازتر، رنگارنگ تر و صمیمی تر کند.

نکته‌ی بعدی استفاده از پارچه در آشپزخانه‌ها این است که اصولا پارچه‌ها می‌توانند به فضای آکوستیک آشپزخانه کمک نمایند و در مدیریت کردن صدا در آشپزخانه شما را یاری رسانند.

5- طراحی آشپزخانه به سلیقه سرآشپز

ایده ی پنجم کابینت لاریسادکو

آیا تا به حال اصطلاح آشپزخانه سرآشپز و یا CHIEF’S KITCHEN را شنیده اید؟

اگر واقعا عاشق آشپزی هستید، منطقی است که ایده‌های آشپزخانه شما باید ابتدا حول محور عملکرد باشد.

علاقه روز افزون به آشپزی کردن در منزل بعد از همه گیری بزرگ کرونا و قرنطینه اجباری، رو به گسترش است.

کسانی که برای این سرگرمی خود وقت زیادی گذاشته‌اند نسبت به آشپزخانه‌های سرآشپز، نحوه چیدمان آنها، وسایلی که شامل آن می‌شود و رویکرد طراحی عملی آنها گرایش بسیاری پیدا کرده اند و طراحی CHIEF’S KITCHEN طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برای یکپارچه سازی فرآیند آشپزی، هر کالایی باید هدف و مکانی داشته باشد. در طراحی عملکردی شما باید بتوانید تقریبا بدون فکر کردن به آن به هر چیزی که نیاز دارید برسید تا بتوانید روی مهمانها و همچنین آشپزی خود تمرکز کنید.

آشپزخانه سرآشپز یکی از جذابترین ایده های طراحی عملکردی بوده و باعث می شود تا از فضای موجود بهترین استفاده صورت بگیرد.

6- مهارت ترکیب رنگ و مواد و متریالهای دکوراتیو

ایده ی ششم کابینت لاریسا دکو

در هنگام طراحی آشپزخانه رویایی خود، ترکیبی از رنگ ها، مواد و تزئینات را برای ایجاد ظاهری با شخصیت استفاده کنید. اما همانطور که در طراحی داخلی اتاقهای دیگر منزل خود پالت رنگی خود را به یک یا دو رنگ اصلی محدود می‌کنیم، برای آشپزخانه نیز باید به همین ترتیب عمل کنیم.

در عکس آشپزخانه ی ارائه شده طراح از رنگ خاکستری به عنوان سایه غالب در جزیره آشپزخانه خود استفاده کرده است. برای رویه کابینت نیز از سنگ طبیعی مرمریت استفاده کرده و در حاشیه طراحی خود کابینت های سیاه رنگ را به عنوان رنگ دوم در کنار کابینت‌های چوبی گرم تر و رنگ آمیزی شده و صندلی های بار فیروزه ای روشن.

در واقع با ترکیب و تناژ رنگ ثابت به یک فضای کاملا گرم و دلنواز رسیده است.

7- سادگی کلاسیک را بپذیرید

ایده ی هفتم کابینت لاریسا دکو

“سادگی کلاسیک”، همان ظاهر ساده و دوست داشتنی برای ما. 

چیزی که ما در مورد این ظاهر دوست داریم این است که شخصیتی بی سر و صدا دارد، به راحتی می‌تواند مکمل خانه های مدرن و سنتی باشد و حتی می‌تواند به همان اندازه فرم روستایی و ساده و شیک خود را حفظ نماید.

آشپزخانه‌های به این فرم را که اغلب با استفاده از رنگ‌های سفید، کرم، خاکستری اجرا می شوند را به راحتی می توان بازسازی نمود. زیرا که این رنگ‌ها بسیار زیاد هستند و متریالهای زیادی با این رنگ را پیدا می‌کنید. 

این سبک از طراحی آشپزخانه را در طراحی دکور فیلم‌های هالیوودی زیاد دیده‌اید به این جهت که برای همه‌ی ما این طراحی ها جذاب و دلنشین است البته می توان این سبک از طراحی را با رنگهای تیره تر مانند مشکی، آبی و سبز نیز اجرا کرد که بسیار طراحی هوشمندانه‌ای محسوب می‌گردد.

8- با ایجاد یک نشیمن در آشپزخانه حس ناب صمیمیت را جاری کنید.

ایده ی هشتم کابینت لاریسا دکو

پنجره بلند در آشپزخانه و استفاده از این پنجره برای یک نشیمن کاملا صمیمی، طراحی آشپزخانه شما را به سطحی بالاتر انتقال خواهد داد.

نشستن در لبه‌ی پنجره و نشیمن راحت آن سبب می‌شود تا بتوانید زمان بیشتری در آشپزخانه خود سپری کنید و از آن لذت ببرید.

داشتن یک نشیمن صمیمی در فضای آشپزخانه یکی از بهترین نقاط خانه خواهد شد و مطمئنا از آن بسیار لذت خواهید برد.

9- طراحی معاصر _ رنگ سیاه به پالتهای طراحی برگشته است

ایده ی نهم کابینت لاریسا دکو

ایده‌های آشپزخانه مشکی به ترندهای روز طراحی برگشته و طراحان بسیار از آن استفاده می کنند. این رنگ واقعا برای خانه های سنتی که فضای بیشتری دارند واقعا مناسب می‌باشد .

بر خلاف سبز یا آبی، مشکی یک سایه خنثی است، به این معنی که می‌توانید به راحتی از رنگ‌های دیگر در کنار آن استفاده نمایید. 

در واقع استفاده از رنگ سیاه به عنوان پس زمینه آشپزخانه‌تان ایده‌ی بهتری است و این رنگ با بافت‌های موجود در مواد طبیعی مانند چوب و آجر می تواند تکمیل گردد.

پس به رنگ مشکی در طراحی آشپزخانه رویایی خود نیم نگاهی داشته باشید. پشیمان نخواهید شد.

10- طراحی آشپزخانه خود را با نیم نگاهی به پنجره‌های خود آغاز کنید.

ایده ی دهم کابینت لاریسا دکو

چیدمان اتاق چیزی است که طراحی آشپزخانه را از دید بازدید کنندگان موفق و یا ناموفق می‌کند.

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه از فضای خود استفاده می کنید. اگر آشپزخانه شما نزدیک باغتان است یا منظره زیبایی دارد، مطمئن شوید که چیدمان مبلمان با جهت گیری به سمت منظره بهترین استفاده را از این امر می کند.

لازم نیست سینک شما در موقعیتی قرار بگیرد که شما همیشه رو به باغ، در حال شستشو باشید.

مکان غذاخوری خود را با بهترین منظره در آشپزخانه در نظر بگیرید. 

ایجاد یک فضای داخلی در فضای باز به این معنی است که مهمانی‌های شام می‌توانند از بیرون به داخل باغ گسترش پیدا کنند و تمام لوازم ضروری در آشپزخانه را در اختیار داشته باشند.

قسمت اول 52 ایده برای دکوراسیون و کابینت آشپزخانه با ارائه 10 ایده ی برتر اینجا خاتمه یافت و طی روزهای آینده ایده های بعدی آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. 

لطفا نظرات خود را در خصوص این سبک از مقاله ها با ما در میان بگذارید. 

شما می توانید برای کلیه امورات طراحی و اجرای دکوراسیون و کابینت آشپزخانه خود به مشاورین ما اعتماد کنید. 

لاریسا دکو ایده ای جذاب

3 فکر در مورد “ کابینت و 52 ایده خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *