آشپزخانه, بازسازی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک, مقالات

13 ایده‌ی مهم برای طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

طراحی آشپزخانه، بایدها و نبایدها

با راهنمای گام به گام ما درباره طراحی آشپزخانه، کابینت‌های آشپزخانه خود را به صورت کاملا هوشمندانه انتخاب کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه و خود آشپزخانه به یک فرآیند همیشه در حال تکامل شبیه است، صرفا به این دلیل که نحوه استفاده ما از آشپزخانه به طور مداوم در حال تغییر است.

آشپزخانه زمانی محلی بود که یکی از اعضای خانواده وقت خود را صرفا محدود به آشپزی برای دیگر اعضای خانواده می‌کرد.

اما امروزه آشپزخانه یک فضای خانوادگی برای سرگرمی، دورهمی‌ها و یا حتی کار و استراحت می باشد و  آشپزی نیز به یک هنر و تفریح بدل گردیده است و خیلی از ما با آشپزی کردن به آرامش عمیقی می‌رسیم. 

بنابراین برنامه ریزی برای داشتن یک فضای مناسب و کابینت‌های آشپزخانه‌ی دلنشین، از همان ابتدا یک امر ضروری است.

در این مقاله و دیگر مقالات وبسایت سعی کرده ایم تا از نظرات و ایده های مطرح در حوزه‌ی طراحی آشپزخانه استفاده نماییم. 

در زیر مراحل طراحی را گام به گام برای شما آورده‌ایم تا بتوانید از تمامی ایده‌های خلاقانه در آشپزخانه خود استفاده نمایید و آنها را با موارد عملی و اجرایی پیوند بزنید تا یک فضای کاملا متعادل هم از منظر فضای آشپزخانه و هم از منظر کابینت‌های آشپزخانه ایجاد نمایید.

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

طراحی آشپزخانه – عناصر اساسی

شما می‌توانید بهترین طراحی ممکن برای آشپزخانه خود را داشته باشید و از تجربیات طراحان مطرح این صنعت بهره‌مند شوید اما برای داشتن چنین طرحی باید آستینها را بالا بزنید و دست در دست طراح مورد اعتمادتون به بهترین طراحی مدنظر برسید.

دلیل این امر این است که نحوه استفاده از آشپزخانه را تنها خود شما با توجه به سبک زندگی خود می‌دانید و این مهم بر انتخاب طراحی شما تاثیر عمیقی خواهد داشت.

این مقاله و نکات مطرح شده در آن به شما کمک خواهد کرد تا دریابید که چگونه یک آشپزخانه را با بهترین و مفیدترین فضای ممکن طراحی نمایید.

اما همیشه باید این سوال را از خود بپرسید که آیا هر مرحله از نظر چیدمان و کاربری، دقیقا با آنچه از کابینتها و آشپزخانه خود می‌خواهید مطابقت دارد یا خیر.

به این ترتیب، می توانید لیست نهایی خود را با تمام تصاویر آشپزخانه‌هایی که جمع آوری کرده‌اید تطبیق دهید تا فضایی عالی ایجاد کنید.‌

کابینت آشپزخانه لاریسا دکو

1- فهرست نیازمندیهای خود را ایجاد کنید

اندی بریگز، طراح داخلی می گوید: “با نقشه برداری ذهنی و نوشتن تمام ویژگی های آشپزخانه رویایی خود شروع کنید.”

بدون محدودیت و موانع ذهنی خود فکر کنید. 

شما مشتاق کدام سبک طراحی هستید؟ 

هوس چه وسایل و یا عناصر لوکس در آشپزخانه خود را دارید؟ 

تمام چیزهایی که همیشه آرزوی داشتن آنها را داشتید بنویسید.

شما باید در مورد هر آنچه در ذهن خود می پرورانید با خود صادق باشید و در لیست خود بیاورید. می توانید ایده‌های نامشهود بیشتری را در این فهرست بگنجانید که طراح شما بداند که با چه ذهنیتی روبرو است. 

مثل کابینت‌های آشپزخانه، روکش کابینتها، جزیره آشپزخانه و یا حتی وسایلی که روی کابینتهای آشپزخانه خود خواهید گذاشت.

با بررسی سایت‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی مانند Pinterest و Instagram برای الهام گرفتن از طراحی داخلی، لیست علاقه مندی های خود را به خوبی تنظیم کنید.

مجلات و بروشورها نیز منابع مفیدی هستند که شما را با آخرین روندهای طراحی آشپزخانه آشنا می کنند. اندی بریگز ادامه می‌دهد: “هرچه بیشتر ببینید، احساس بیشتری نسبت به سبک آشپزخانه‌ای که ترجیح می‌دهید، پیدا می‌کنید، چه سبک کلاسیک، سبک نئو کلاسیک و یا مدرن.”

2- بودجه طراحی آشپزخانه خود را مشخص نمایید.

هزینه‌های طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و بازسازی فضای آن را به وضوح برای خود لیست نمایید. با بررسی دقیق قیمتها و دستمزدها.

اینکه تا چه حد می توانید بر اساس فهرست و لیست مورد نظرتان پیش بروید ارتباط مستقیم با بودجه شما دارد. شما باید مشخص کنید که چقدر می‌توانید به طور واقع بینانه برای پروژه طراحی آشپزخانه خود هزینه کنید.

در کنار هزینه‌های طراحی آشپزخانه و کابینتهای آن حتما سر فصلهایی از هزینه برای لوله کشی، سیم کشی، روشنایی، لوازم و عناصر مورد نیاز آشپزخانه، کفپوش، تزئینات و هرگونه طراحی تکمیلی در نظر بگیرید.

و توصیه ما این است که حتما ده درصد از مبلغ مورد نظرتان را برای هرگونه هزینه پیش بینی نشده به پیش بینی خود اضافه نمایید.

4- اندازه گیری دقیق فضای خود را فراموش نکنید.

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

از آنجایی که آشپزخانه‌ها برای انجام نقش‌های حیاتی مانند دورهمی‌های خانوادگی، غذاخوری، استراحت، کار و یا حتی سرگرمی مکان‌های بسیار پر رفت و آمدی هستند، چیدمان خوب آشپزخانه، و فضای ذخیره سازی کافی مثل کابینت‌های آشپزخانه کاربردی، بیش از هر زمان دیگری در برنامه ریزی برای طراحی آشپزخانه اهمیت دارد.

پس برای اطمینان از اینکه می‌توانید هرچیزی را که می‌خواهید بگنجانید نیاز به اندازه‌گیری دقیق خواهید داشت.

حتی زوایای دیوارها و ارتفاع سقف نیز باید به دقت برداشت گردد.

در خصوص اندازه گیری دقیق و برنامه ریزی برای آنها باید دقت کنید که برای عناصر مستقل مانند جزیره آشپزخانه، میز صبحانه خوری و غیره بیش از اندازه بلند پروازی نکنید.

اطمینان حاصل کنید که کف فضای خود را دقیق اندازه بگیرید تا یک جزیره به راحتی در فضای شما قرار گیرد و هنگامی که در مرکز آشپزخانه خود قرار می‌گیرد باید فضای کافی برای مانور دادن و دسترسی به بقیه آشپزخانه برای شما باقی بماند.

5- یک طرح عالی را در نظر بگیرید.

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

در کنار انتخابهای زیبایی شناختی باید در خصوص چیدمان آشپزخانه خود ایده‌های عملی را در نظر بگیرید و باید به دنبال ایده‌هایی باشید که بتوان آنها را عملی نمود.

برنامه ریزی موثر یک چیدمان ارگونومیک آشپزخانه، و به حداکثر رساندن فضا، می‌تواند زمان صرف شده در آشپزخانه را لذت بخش‌تر کند. در چیدمان خود سعی کنید سینک، یخچال، اجاق گاز و فر خود را در دسترس همدیگر قرار دهید.

کابینت‌ها و کشوهای نزدیک اجاق گاز معمولا برای روغن‌های پخت و پز، قبلمه و تابه‌ها مناسب‌تر هستند، در حالی که فضای نزدیک سینک برای ظروف استفاده می‌شوند.

در برنامه ریزی چیدمان خود نور طبیعی و فواصل بین کابینتها را در نظر بگیرید، مکان‌های نشیمن، بهترین مکان در نزدیکی پنجره‌ها هستند.

6- کابینت آشپزخانه مناسب خود را انتخاب کنید

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

پیدا کردن ایده‌ی مناسب برای کابینت آشپزخانه، بخش سرگرم کننده برنامه ریزی طراحی آشپزخانه است.

مرحله اول شروع کار این است که در نظر بگیرید که می‌خواهید آشپزخانه شما چه سبکی از طراحی را داشته باشد و چه احساسی را به شما منتقل نماید.

علاوه بر اینها باید میزان هارمونی این سبک با دیگر اجزای فضای خود را بسنجید علی الخصوص در فضاهایی که دارای پلان باز و یا به اصطلاح دارای آشپزخانه‌های اوپن هستند.

تصاویری از آشپزخانه‌هایی که به شما الهام می‌بخشند را جمع آوری نمایید و شروع به تقویت ایده‌های خود کنید و به این بیندیشید چگونه می‌توان این آشپزخانه را با دیگر فضاهای ملک خود تطبیق دهید.

اگر عاشق ایده‌های آشپزخانه  و کابینت آشپزخانه سنتی هستید، به جزئیات روی کابینت فکر کنید.

آشپزخانه‌های رنگ شده به خاطر جذابیت همیشگی شان بسیار خوب عمل می کنند. زیرا که رنگ آمیزی و به کل رنگ برای ایجاد ظاهر متفاوت و تغییرات زیاد بسیار مفید است.

طراحی کابینت آشپزخانه و فضای داخلی آشپزخانه به سبک مدرن مناسب‌تر است.

یک آشپزخانه مدرن و اصطلاحا دارای طراحی فلت را تصور کنید و به این فکر کنید که آیا در آینده آن را دوست خواهید داشت؟

7- تناسب کابینت‌ها، مقیاس و تقارن را در نظر بگیرید

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

در طراحی آشپزخانه باید تعادل خوبی بین عملی بودن و زیبایی شناسی ایجاد نمود. 

در کنار انتخاب سبک کابینتهای آشپزخانه، نسبت‌های آنها را نیز در نظر بگیرید ویژگی‌هایی کلیدی مانند جانمایی دودکش و هود بالای اجاق گاز، و یا حتی کمدهایی با دربهای شیشه‌ای به عنوان قطعه مرکزی طراحی، تا حدودی حس تقارن ایجاد کنید.

که برای در نظر گرفتن کلیه‌ی این موارد باید اندازه دقیق فضای موجود و ارتفاع آن را به دقت در نظر بگیرید.

8- به رنگ های آشپزخانه خود فکر کنید

طراحی کابینت لاریسا دکو

می‌توان به راحتی کابینت آشپزخانه خود را سفارشی سازی کنید.

از یک کابینت با دربهای شیشه‌ای استفاده کنید، یا دستگیره‌ها را به دلخواه تغییر دهید، یا از یک کمد یا بوفه برای به نمایش گذاشتن ظروف چینی و جذاب خود استفاده کنید.

با این کار شما می توانید از یکسان به نظر رسیدن کابینت‌های نصب شده خود جلوگیری کنید.

از آنجایی که آشپزخانه قلب یک خانه است پس نیاز است تا فضایی آرام و رنگ های روشن و گرم و چشم نواز داشته باشد.

از طرف دیگر سایه روشنهای کوچک‌تر نیز به فضای آشپزخانه خنثی، عمق و شخصیت می بخشد.

استفاده از رنگ برای اضافه کردن احساسات به درب های کابینت، چهارپایه‌ی جزیره آشپزخانه یا قفسه بندی‌ها نه تنها مقرون به صرفه است بلکه اجازه می‌دهد تا بتوانید شخصیت منحصر به فردی از آشپزخانه خود تعریف نمایید.

آشپزخانه‌ها مملو از فرصتهای رنگی هستند، از لوازم خانگی و کف پوش گرفته تا پنجره‌ها و کابینت‌های آنها.

پس اول به تمام نیازهای خود و انتظارات خود از آشپزخانه فکر کنید و برای همه‌ی آنها رنگ مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

9- میزکار به اندازه ی کافی برای خود در نظر بگیرید

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

مقدار فضای کانتر به نیازهای فردی شما بستگی دارد، پیشنهاد می کنیم زمانی که در حال طراحی کابینت آشپزخانه خود هستید برای فضای کانتر خود حداقل 60 سانتیمتر در دو طرف سینک و اجاق گاز برای شستن و تهیه غذا داشته باشید.

همچنین در نظر گرفتن فضایی نزدیک فر برای گذاشتن غذاهای گرم شده ضروری است.

انتخاب رویه (صفحه) کابینت که هم زیبا باشد و هم کاربردی از نکات مهم طراحی کابینت آشپزخانه می باشد.

در حالی که هر جنبه ای از طراحی آشپزخانه مهم است ولی انتخاب متریال رویه بسیار مهم است زیرا که تاثیر بصری زیادی دارد.

لذا بهتر است تا ویژگی های هر نوع ماده را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را برای سبک کابینت خود داشته باشید.

سنگ مصنوعی کوارتز:

حاوی کوارتز مخلوط شده با رنگدانه ها و پلیمر می باشد. سطح کوارتز نسبت به اکثر سنگ های دیگر و علی الخصوص سنگهای طبیعی بسیار بادوام تر است و در برابر لکه ها نفوذناپذیر بوده و مقاومت خوبی در برابر خراش ها دارد، در برابر حرارت بسیار مقاوم است و نگهداری آن بسیار ساده می باشد.

به راحتی تمیز شده و براق بودن آن به مرور زمان کاسته نخواهد شد.

یکی از مزایای کوارتز این است که جلوه ای شبیه به سنگ مرمر دارد. ظاهر سنگ کوارتز بسیار ثابت می باشد. و سطوح یکنواخت بسیار چشم نوازی را برای شما مهیا خواهد کرد.

سنگ مرمر:

سنگ مرمر واقعی متخلخل است و خیلی راحت لکه دار می شود، بنابراین استفاده از سنگ مرمر را برای میز کار و یا رویه کابینت پیشنهاد نمی کنیم.

سرامیک:

سرامیک یا همان رویه ی دارای پرسلان، یکی دیگر از گزینه های مصنوعی و دست ساز می باشد. یک ماده سرامیکی که در دمای بسیار بالا پخته می شود تا سطحی بادوام و غیر متخلخل با مقاومت بالا در برابر حرارت ولکه ایجاد کند.

قالب های سرامیک بر خلاف کوارتز نازک تر می باشند و دارای ضخامت کمتری هستند.

گرانیت:

گرانیت، سنگ طبیعی است که در بین سنگهای در دسترس بهترین سنگ  طبیعی مورد استفاده می باشد. نکته ی مهم در سنگ گرانیت منحصر به فرد بودن هر قطعه ای است که تهیه می کنید زیرا که ممکن است هر قطعه از یک قله متفاوت جدا شده باشد و این در رگه ها و طرح های سنگ تاثیر بسزایی دارد.

کورین، ساخته شده از رزین های اکریلیک و مواد معدنی است. غیر متخلخل است، دوام نسبتا بالایی دارد و نسبت به حرارت مقداری ضعیف است. کورین را می توان به انواع و اقسام شکلهای مختلف به وسیله حرارت شکل داد و قالب گیری کرد.

روکش چوب:

روکش های چوب که امروزه کمتر استفاده می شود به دلیل ضعف ذاتی در جذب رطوبت و چربی و همچنین در برابر حرارت. روکش های چوب چون کاملا طبیعی هستند نیاز به نگهداری زیادی دارند و برای فضاهایی مناسب است که مصرف کمتری داشته باشد.

10- برنامه ریزی برای جزیره آشپزخانه

طراحی کابینت لاریسا دکو

در صورت وجود فضای کافی در آشپزخانه، بررسی ایده‌های جزیره آشپزخانه می‌تواند یکی از ایده‌آل‌ترین انتخابهای ممکن باشد.

کاربرد جزیره آشپزخانه بسیار زیاد است از آماده سازی سطح برای انجام کارهای آشپزخانه تا مکانی برای نشستن و دورهمی‌های کوچک خانوادگی. 

حتی می توان روی آن گاز رومیزی و سینک را نیز قرار داد که هرکدام شرایط خاص خودش را دارد و برنامه ریزی های مخصوص به خود.

در هنگامی که برنامه ریزی برای داشتن جزیره را شروع می‌کنید، باید به ابعاد دقیق و فضای باقیمانده بعد از نصب آن نیز فکر کنید. 

در اطراف جزیره باید حداقل یک متر فضای خالی در نظر بگیرید تا بتوانید در کل آشپزخانه به کارهای خود برسید ولی اگر باید در کنار آن گذرگاهی هم داشته باشید باید به فضای خالی بیشتری فکر کنید.

بهتر است تا در جزیره آشپزخانه خود یک میز صبحانه خوری برای خود در نظر بگیرید.

11- به میزان فضای مورد نیاز ذخیره سازی آشپزخانه خوب فکر کنید

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

برای لذت بردن از حداکثر پتانسیل آشپزخانه خود، بایستی در ابتدای پروژه به مقدار و نوع فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود فکر کنید. 

به هر حال آشپزخانه مکانی در خانه است که احتمالا بیشتر وقت خود را در آن سپری خواهید کرد، بنابراین پیدا کردن سریع و آسان آنچه نیاز دارید، آشپزی را لذت بخش‌تر خواهد کرد.

یک فضای خوب سازماندهی شده باعث می شود تا احساس آرامش و شادی بیشتری در آن داشته باشید. پس باید برای کلیه فضاهای در دسترس و فضاهای ذخیره سازی خود فکر کنید.

در تقسیم بندی فضای آشپزخانه خود باید مناطق عملکردی برای خود تعریف کنید و برای هر منطقه فضای مناسبی را در نظر بگیرید.

برای مثال در فضاهای بزرگتر می توانید یک کمد روی دیوار بین آشپزخانه و ناهار خوری در نظر بگیرید که این دو منطقه را به هم مرتبط می‌کند و یا محل نگهداری ظروف و کارد و چنگال را در نزدیکی میز ناهار خوری و شاید در جزیره ای که برای همین کار استفاده می‌شود، نگهداری کنید.

یا می‌توانید با یک کشوی عریض و یراق آلات کاملا مناسب همه‌ی تابه‌های خود را در دسترس داشته باشید که بسیار ساده‌تر از چیدن آنها در یک کمد عمیق و در ارتفاع پایین‌تر می باشد.

طراحی خوب آشپزخانه همیشه ترکیبی از عملی بودن و زیبایی شناسی است. 

ما دوست داریم به این فکر کنیم که چگونه می‌توان یک قفسه دیواری به عمق 25 سانتیمتر را زیبا و کاربردی طراحی کنیم، با تعدادی کتاب آشپزی روی هم، و انتخاب رنگهایی که احتمالا با پرده‌ها هماهنگ و ست شده اند و برخی لوازم جانبی جذاب.

12- برنامه ریزی برای نورپردازی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

ایده‌های نورپردازی آشپزخانه، از نور کم برای یک مهمانی شام گرفته تا نور روشن برای تمیز کردن و کارکردن را حتما در برنامه ریزی خود برای شروع بازسازی آشپزخانه خود بگنجانید.

نورپردازی خوب می تواند موفقیت یک طراحی را تضمین و آشپزخانه را به فضایی زیبا و همچنین کاربردی تبدیل نماید.

با پیشرفت طراحی و برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه، در خصوص نورپردازی خود فکر کنید نه فقط برای سیم کشی آشپزخانه بلکه برای نحوه استفاده از نور در مکانهایی که برایتان مفید است.

به عنوان مثال استفاده از لامپهای کوچک LED در زیر کمدها و کابینتهای دیواری می‌تواند میز کار زیر آنها را روشن نماید و یا استفاده از دیوارکوبهای جذاب و متناسب با سبک کابینت‌ها.

انتخاب نورهای سقفی دیمردار یک راه بسیار جذاب برای روشنایی آشپزخانه می باشد. 

مثلا وقتی می خواهید آشپزخانه را تمیز کنید آنها را در بالاترین ظرفیت خود قرار دهید و یا در زمانی که می خواهید استراحت کنید حالت ملایم تر نور را انتخاب کنید.

همچنین نورپردازی‌های داخلی کمدهای دیواری، انبارها، و حتی قفسه‌ها را نیز در نظر بگیرید. 

بهتر است تا با استفاده از سنسورهای خاص این نور را به طور اتوماتیک در هنگام باز شدن در کمدها داشته باشید و در هنگام بسته شدن سنسور عمل کرده و چراغها را خاموش کند.

از نورپردازی داخل کابینتهای شفاف می‌توانید برای جلوه دادن ظروف شیشه‌ای و چینی خود استفاده کنید.

مخصوصا زمانی که کمدهایی داشته باشید که دربهای شیشه ای دارند و با نورپردازی داخل آنها می توانید ظروف چینی و سرامیکی و جذاب خود را بیشتر جلوه دهید.

نورپردازی در سطح پایه ها و قرنیزها را پیشنهاد نمی کنیم زیرا که با ایجاد یک عمق از سطوح پایین آشپزخانه فضای آشپزخانه را از حالت طبیعی خود خارج می کند و آشپزخانه را شبیه یک سفینه فضایی می کند.

به تازگی سیستم های هوشمند سازی منازل مسکونی در حال فراگیر شدن هستند و شما می توانید با استفاده از امکاناتی که آنها در اختیار شما می گذارند برای موقعیتهای متفاوت خود در آشپزخانه نورپردازیهای متفاوتی داشته باشید.

13- کفپوش آشپزخانه را با توجه به کلیه المانهای طراحی خود انتخاب کنید

طراحی آشپزخانه لاریسا دکو

ایده‌های کفپوش آشپزخانه یکی دیگر از عناصر طراحی آشپزخانه است که بایستی در مرحله برنامه ریزی برای بازسازی مورد توجه قرار گیرد. در انتخاب کفپوش آشپزخانه خود باید متریالی را انتخاب کنید که هم بادوام باشد و هم نگهداری از آنها ساده باشد.

یکی از محبوبترین متریالهای مورد استفاده در کف آشپزخانه سرامیک‌های دارای پرسلان می‌باشند، هم مستحکم بوده هم غیر متخلخل است. بسیار مقاوم در برابر لک و خش می باشند و در مقابل گرما هم مقاوم می باشند. تنوع رنگ و  طرح فوق العاده‌ای نیز دارند.

استفاده از سنگهای مخصوص کف نیز خیلی پرکاربرد است اصولا سنگ و بافتهای طبیعی آن به طراحی آشپزخانه بسیار کمک می کند و حس طبیعی بودن زیادی را القا می کند. نگهداری و تمیز نگه داشتن آنها بسیار ساده بوده و به سادگی از بین نمی روند.

پارکت متریال بعدی است که از چوب طبیعی ساخته شده و در ابعاد بسیار کوچک تولید می‌شود و در کنار هم همانند یک پازل بزرگ چیده می شوند. 

در مدلهای قدیمی‌تر بر روی تکه چوب و یا تکه های MDF شکلهای خاصی را چاپ می کردند و کاملا مشهود بود که آنها از چوبهای واقعی ساخته نشده بودند. اما اکنون از بافت واقعی چوب استفاده می کنند و حس بسیار خوبی القا می کند.

لمینیت، خرده چوبهای فشرده و مهر و موم شده و با چاپها و رنگهای متفاوت که بسیار ارزان‌تر از دیگر متریالهای ممکن هستند و بسیار پایدار و بادوام در برابر رطوبت و حرارت می‌باشند و ممکن است برای کسانی که می‌خواهند ظاهری طبیعی داشته باشند احتمالا جذابیت کمتری خواهد داشت.

سهولت تمیز کردن یکی از مواردی است که هنگام طراحی آشپزخانه باید در نظر گرفته شود و این به ویژه برای کفپوش بسیار مهم است.

در نهایت باید بگوییم که در مورد انتخاب کفپوش برای آشپزخانه علاوه بر سبک و طراحی باید به این سه نکته نیز توجه کرد: ایمنی، دوام و سادگی در هنگام تمیز کردن.

نکاتی که در این مقاله ارائه کردیم می تواند پایه گذار انتخاب یک طراح و طرح مورد نظرتان برای بازسازی آشپزخانه‌تان باشد ولی بسیاری از نکات دیگر هم می‌توان به این لیست اضافه کرد.

ما در لاریسا دکو برای کلیه دغدغه‌های شما برنامه خاصی خواهیم داشت و در کنار شما می‌توانیم باز هم ارزشهای زیادی را خلق نماییم.

پیشنهاد می کنیم این سری مقالات در خصوص ایده های مهم طراحی کابینت آشپزخانه را مطالعه نمایید.

لاریسا دکو ایده‌ای جذاب

آیا شما می‌توانید ایده‌های دیگری به این لیست اضافه نمایید؟

منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

پیشنهاد مطالعه

مقاله‌ی زیر برای داشتن ایده های به روزتر و تطبیق ایده‌های خود با برترین ایده‌های ترند را به شما پیشنهاد میکنیم:

کابینت و 52 ایده ی خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه

5 فکر در مورد “ 13 ایده‌ی مهم برای طراحی آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *