آشپزخانه, دکوراسیون, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک, مقالات

10 روش برای انتخاب رنگ جزیره آشپزخانه

کابینت آشپزخانه لاریسا دکو

10 روش برای انتخاب رنگ جزیره آشپزخانه

با استفاده از این ایده های ارائه شده شما می توانید جان تازه ای به آشپزخانه و کابینت آشپزخانه خود بدهید. جزیره آشپزخانه در کنار کابینت‌های آن قابلیت بسیار بالایی را برای فضای آشپزخانه شما ایجاد می کند.

ما در لاریسا دکو تمام تمرکز خود را بر این نهاده ایم که با ارائه نکات بسیار ریز و مهم از طراحی تا اجرای کابینت آشپزخانه و نحوه چیدمان آنها بتوانیم شما را در انتخاب بهترین سبک مورد نیازتان یاری نماییم.

لاریسا دکو افتخار این را دارد که با تکیه بر تجارب این چند ساله و استفاده از بهترین طراحان و ایده پردازان این صنعت توانسته است به مشتریان خود با کیفیت ترین خدمات و بهینه ترین قیمت ممکن را ارائه نماید.

رویکرد اصلی این روزهای لاریسا دکو شکل دهی مدل ذهنی مشتریان خود برای انتخاب صحیح و اصولی می باشد.

شما می توانید به راحتی با کارشناسان ما مشورت نموده و از تجربیات آنها در جهت شکل دهی اهداف خود در طراحی کابینت های آشپزخانه و یا جزیره آشپزخانه خود بهره مند شوید.

حال بریم سراغ اصل مطلب این مقاله یعنی جزیره های رنگی برای آشپزخانه و جلوه دهی به کابینتهای آشپزخانه با انتخاب رنگ برای جزیره ها.

در واقع می توان گفت رنگ جزیره و انتخاب صحیح آن روشی شگفت انگیز برای شخصیت بخشیدن به کابینتهای آشپزخانه و آشپزخانه شما می باشد و چون آشپزخانه ها این روزها به عنوان یکی از اتاقهای اصلی آپارتمانها و یا حتی ویلاهای خارج از شهر محسوب می شوند نیاز به تعریف شخصیتی مستقل دارند که مابقی المانهای آن به طراحی کابینتهای آشپزخانه وابسته می گردد.

انتخاب صحیح و اصولی رنگ و طرح مناسب به شما این امکان را می دهد که سبک فردی خود را به کل فضای منزل القا نمایید.

آشپزخانه قلب خانه و جزو فضایی از منزل بوده که مدت زمان زیادی را آنجا میگذرانیم. بنابراین بسیار مهم است که دارای فضایی مثبت بوده که از آن لذت ببریم و برای این مهم، رنگ می تواند نقش بسیار زیادی در این امر ایفا نماید.

رنگ این قدرت را دارد که به راحتی بر خلق و خوی ما اثر بگذارد و حال و هوای یک فضا را تغییر دهد، علی الخصوص در کنار کابینتهای آشپزخانه ای که مدت زمان زیادی است که تغییری نکرده است.

بنابراین وقتی نوبت به انتخاب رنگ و تاثیر آن بر آشپزخانه و کابینتهای آشپزخانه تان می رسد، ارزش آن را دارد که به دقت در مورد احساس و عملکرد آن فکر نمایید.

برای کمک به الهام گرفتن شما، مجموعه ای نکات و نظرات و طرح های طراحان مختلف را گردآوری کرده ایم تا در کنار ملاحظات ساختاری ایده های جزیره آشپزخانه شما به همراه چند نکته مفید از متخصصان، بهتر بتوانید فکر کنید و به مرحله اجرا برسانید.

امید داریم تا ما را در راستای بهبود عملکردمان یاری بفرمایید.

ایده های انتخاب رنگ برای جزیره

اصولا انتخاب رنگ برای هر قسمت از کابینت‌ آشپزخانه کار بسیار مشکلی می‌باشد زیرا گزینه‌های بی پایانی وجود دارد. این انتخاب زمانی سخت‌تر می‌شود که می‌خواهیم برای یک قسمت از آشپزخانه تصمیم بگیریم علی الخصوص جزیره آشپزخانه.

در گذشته معمول بود که آشپزخانه‌ها را با رنگ‌های خنثی در کنار رنگ جزیره آن ترکیب می‌کردند، اما اخیرا طراحان کابینت‌های آشپزخانه تغییری اساسی به سمت ایده های نقاشی بر اساس تجربیات مشتری را برنامه ریزی کرده‌اند، زیرا که صاحبان خانه‌ها به دنبال منحصر به فرد کردن دکوراسیون منزل خود هستند.

وقتی از فضاهای سفید یکدست و یا چوب‌های زیاد دور می شویم، شاهد ورود رنگهای بیشتری به آشپزخانه و کابینتهای آن هستیم.

ورود رنگ به آشپزخانه چه به طریق رنگ یکی از لوازم جانبی باشد و یا حتی رنگ خود کابینت آشپزخانه، می توان یک راه عالی برای به روز کردن آشپزخانه و دادن روح تازه‌ای به کابینتهای آن به وجود آورد و این کار از طریق معرفی یک رنگ قوی و خاص می تواند اتفاق بیفتد.

اخیرا در اغلب طراحی‌های صورت گرفته توسط طراحان کابینت آشپزخانه شاهد استفاده از رنگ های قوی و برجسته در جزیره آشپزخانه بوده‌ایم. زیرا کماکان بقیه کابینتهای آشپزخانه زیر سایه همان رنگهای خنثی طراحی می‌گردد.

در آشپزخانه ها اغلب می بینیم که از رنگ‌های آبی یا سبز برای جلب توجه مخاطب و دید او به جزیره مرکزی آشپزخانه استفاده می کنند.

البته لازم به ذکر است که برخی طراحان در حال ایجاد روشهای طراحی با استفاده از سایه‌هایی مانند آبی یا سرمه‌ای می باشند.

 

ایده‌های رنگ جزیره آشپزخانه، علاوه بر افزودن شخصیت به کابینت‌های آشپزخانه می تواند یک وسیله بصری هوشمندانه برای کمک به تثبیت طراحی‌ها و تعریف مناطق مختلف کاری در آشپزخانه باشد.

رنگ یک راه عالی برای نشان دادن مناطق مختلف در آشپزخانه است، شما می توانید با استفاده از رنگها یا سایه‌های مختلف مناطق انتقال کار در آشپزخانه را مشخص کنید مثلا منطقه پخت و پز به منطقه غذاخوری.

در ادامه برای روشن‌تر شدن مطلب ادامه این مقاله در لاریسا دکو را به شما پیشنهاد می‌کنیم.‌

1- رنگ جزیره را با رنگ کابینت آشپزخانه خود متضاد کنید.

لاریسا دکو Larisadeco جزیره آشپزخانه

رنگ‌آمیزی جزیره با رنگی متضاد کابینتهای آشپزخانه‌تان یک روند رو به رشد طراحی است که فرصت خلاقیت در ترکیب رنگها را به شما می دهد. 

امروزه اغلب طراحان به این باور رسیده‌اند که در صورتی که می‌خواهید جزیره آشپزخانه‌تان را به یک المان برجسته در دل آشپزخانه و منزل خودتان تبدیل کنید، می بایست رنگی متضاد با کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید. 

این اقدام به ایجاد یک نقطه کانونی در آشپزخانه شما بسیار کمک کرده و حسی از مدرنیته را ایجاد خواهد کرد.

رنگهای صورتی و سرمه‌ای مکمل خوبی برای همدیگر هستند و حس خوبی به فضا القا می‌کنند و می‌توانید با ترکیب این دو رنگ آشپزخانه خود را به نقطه‌ی کانونی منزل خود تبدیل نمایید.

همانطور که در عکس نیز مشاهده می کنید ترکیب فوق العاده جذابی در این آشپزخانه ایجاد شده است.

برای اینکه کشف کنید چه رنگهایی به خوبی با هم کار می کند و برای کمک به ایجاد پالتهای رنگ تزئینی پیشنهاد می کنیم حتما به چرخه رنگ نگاهی بیندازید و یا با مقاله های دیگر لاریسا دکو نیز همراه شوید که در آنها راجع به ترکیب رنگها و استفاده از رنگها برای تفکیک فضا، مطالب بسیار مفیدی آماده کرده‌ایم.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

2- با استفاده از رنگ آبی فضای آشپزخانه خود را پر رنگ تر نمایید.

لاریسا دکو جزیره آشپزخانه larisadeco

وقتی صحبت از رنگهای ترند روز برای جزیره آشپزخانه به میان می‌آید بد نیست به لیست رنگهای محبوب این روزها نگاهی بیندازیم:

آبی‌های تیره، انواع طیف سبز و سبز آبی

البته کماکان استفاده از طیف رنگهای خاکستری محبوب هستند اما نسبت به قبل کمتر انتخاب می‌شوند.

رنگهای آبی و سبز به طرز شگفت انگیزی جزو رنگهای جاودانه و جذاب می‌باشند و انتخاب بسیار متفاوتی هستند برای آشپزخانه های سنتی و ذکر این نکته ضروری است که این رنگها در کنار رنگ‌های گرم چوب و در کنار سنگ طبیعی بسیار هارمونی زیادی ایجاد می کنند.

طراح برجسته “اما کوبورن” در این خصوص نظریه جالبی دارد:

” اگر نمی‌دانید از چه لحنی و یا ترکیبی می‌خواهید استفاده کنید، به ذات خود رجوع کرده و جسارت را انتخاب کنید. بله جسور باشید. زیبایی جزیره در این است که سطح کوچکتری برای رنگ آمیزی مجدد دارد.

بنابراین توصیه من این است که جسور باشید و بگذارید جزیره نمایش شخصیت شما باشد. چه کسی اهمیت می دهد که شما یک آشپزخانه رنگ شده دارید و ممکن است هر پنج سال برای رنگ آمیزی مجدد آن هزینه کنید. 

از این مزیت لذت ببرید! “

3- حس طبیعت را با سبز پررنگ وارد آشپزخانه تان کنید.

لاریسا دکو جزیره رنگی larisadeco

رنگ سبزی که گیاهان اطراف ما دارند در هنگام استفاده در جزیره آشپزخانه این حس را القا خواهد کرد که این جزیره با طبیعت جاندار گره خورده است و انتخاب آن راهی بسیار درخشان برای آوردن نشاط و انرژی به آشپزخانه می باشد.

با تجسم زیبایی طبیعت، رنگ سبز سایه ای جاودانه است که می‌تواند آرامش و انرژی بخشد و خوش بینی را به ارمغان آورد، بنابراین جای تعجب نیست که ایده‌های آشپزخانه سبز رنگ در حال محبوب شدن هستند.

به عکس مورد نظر توجه کنید و ببینید که تقریبا اغلب اجزای آشپزخانه را از رنگ‌های طبیعی استفاده کرده و برای انتقال حس طبیعت زنده تمام تلاش خود را کرده است.  

4- با رنگ های تیره فضایی درام آلود بسازید

لاریسا دکو larisadeco

اگر به دنبال اعلام یک طرح کاملا تاثیر گذار هستید، چرا یک آشپزخانه تیره را در نظر نمی گیرید؟

انتخاب رنگ‌های تیره و مهم‌تر از همه‌ی آنها، رنگ مشکی راهی برای تاثیر گذاری بسیار زیاد و ایجاد پیچیدگی در آشپزخانه و کابینتهای آن است.

رنگ مشکی که در قسمت اصلی کابینت‌های زمینی و دیواری استفاده می‌شود، می‌تواند مجلل و با شکوه و با جذابیتی بی‌انتها و بسیار صمیمی به نظر برسد.

اما اگر برای انتخاب این رنگ تردید دارید و شجاعت انتخاب آن را احساس می کنید ندارید، پیشنهاد می کنیم یک جزیره سیاه رنگ و یا یراق الات و دیگر چیزها مانند شیرآلات و دستگیره ها را بع رنگ مشکی انتخاب کنید.

از تاثیرگذاری رنگ مشکی غافل نشوید.

5- با انتخاب رنگ نارنجی جنب و جوش و شادی را به آشپزخانه خود هدیه دهید.

جزیره رنگی در لاریسا دکو

اصولا در طراحی کابینت‌های آشپزخانه و در هنگام انتخاب رنگ اغلب وارد فضای احتیاط می شویم و از انتخاب رنگ های تند فاصله می گیریم.

اما اگر رنگ های تند را دوست دارید اما در استفاده از آن در طراحی داخلی منزل و کابینت‌های آشپزخانه‌تان تردید دارید، سعی کنید آن را برای استفاده در جزیره آشپزخانه‌تان بگنجانید.

شما همیشه می توانید رنگ‌های جسورانه را با موفقیت در آشپزخانه خود بگنجانید. اما این بستگی دارد به این که چقدر می‌خواهید با این انتخاب ماجراجویی کنید.

برای کسانی که می خواهند رنگ‌ها را در آشپزخانه خود به نمایش بگذارند توصیه می‌کنیم رنگ های قوی‌تری برای جرئیاتی مثل جزیره آشپزخانه خاص، نیمکت‌های کوچک آشپزخانه و یا حتی فضاهای داخلی کمدها انتخاب کنند.

رنگ نارنجی شاد و گرم حتی برای روزهای غم انگیز پاییز و زمستان نیز می‌تواند احساس شادی و نشاط را به آشپزخانه شما القا نماید.

6- سیاه و سفید کلاسیک را انتخاب کنید.

جزیره آشپزخانه در لاریسا دکو

آشپزخانه فضایی است که زمان زیادی را در آن صرف می کنیم، همچنین با توجه به هزینه‌ی این روزهای تهیه کابینت آشپزخانه، وقتی صحبت از طراحی به میان می آید، باید حتما به طول عمر کابینتهای آشپزخانه توجه نمود. 

آشپزخانه های سیاه و سفید با توجه به رنگهای جاودانه‌شان به راحتی در آزمون زمان سربلند بیرون می‌آیند.

اصولا انتخاب رنگهای تیره و روشن ریسک بسیار پایینی در از مد افتادن دارند و می توانید با انتخاب آنها حاشیه امنیت زیادی برای انتخابتان به وجود آورید.

رنگ تیره در این جزیره آشپزخانه نه تنها ظاهری براق و جاودانه ایجاد می‌کند، بلکه با هماهنگی با رگه‌های تیره پشتی و میز کار خیره کننده، طرح و رنگ کابینت آشپزخانه و جزیره آن را به هم پیوند می دهد.

7- یراق آلات برنجی استفاده کنید

جزیره های رنگی در لاریسا دکو

وقتی صحبت از انتخاب رنگ برای یک جزیره به میان می‌آید، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید:

از رنگ‌هایی که در اتاق‌های مجاور استفاده شده تا جهت نور طبیعی.

اما همچنین ارزش دارد تا به جزئیات ریزتری هم فکر کنید و برای آنها برنامه داشته باشید و باید برای تک تک جزئیات در معرض دید برنامه داشته باشید. 

به طور مثال چه رنگهایی را می توان به کابینت آشپزخانه و یا جزیره اضافه کرد و یا رنگ اتصالات و یراق آلاتی که استفاده می کنید چه باشد. 

برای این کار می‌توانید با استفاده از دستگیره‌ها و لوازم جانبی برنجی حس فوق العاده‌ای به جزیره تیره آشپزخانه تان القا نمایید.

رنگ ذغالی و سرمه‌ای به خوبی در کنار رنگ برنجی خود را نشان می‌دهند و یا می‌توان از یک سایه عمیق شرابی در کنار صورتی ملایم استفاده کرد.

در عکس ارائه شده می‌توان به خوبی تاثیر رنگ برنج را در کنار کابینت تیره مشاهده کرد.

آیا شما نیز از این روش ترکیب رنگ استفاده خواهید کرد؟

8- با رنگ زرد گرما را به آشپزخانه خود هدیه دهید

جزیره های رنگی در لاریسا دکو

انتخاب رنگ زرد و طیف‌های مختلف آن برای به دنبال آوردن گرما و شادی به آشپزخانه یکی از ترفندهای کاملا موثر می باشد.

در خصوص عکس و طراحی ارائه شده می‌توان اینطور بیان نمود که رنگ زرد انتخاب شده زیبایی نشاط بخشی را به جذابیت‌های قدیمی آن بخشیده است.

رنگ زرد برای فضاهای روزمره مانند آشپزخانه، باعث ایجاد محیطی مثبت می گردد و رنگی است که به ما احساس سرحالی، شادی و انرژی می دهد.

 رنگ های زرد دارای درخشندگی، طراوت و گرمای ذاتی هستند که آنها را به رنگی همیشه محبوب در سراسر خانه تبدیل می کند و احساس گرما و آرامش را ایجاد می کند.

رنگ زرد می‌تواند نور خورشید خانه شما باشد.

9- سبز تیره را در یک فضای روشن امتحان کنید

جزیره های رنگی در لاریسا دکو

طراحان  و کارشناسان این صنعت، رنگ سبز را یکی از محبوبترین رنگ های آشپزخانه در سال 2022 می دانند.

 زیبایی رنگ سبز در این است که این رنگ برای هر سبک و موقعیتی بسیار دلنشین می‌باشد و دارای تنوع بسیار زیادی است.

انتخاب رنگ سبز برای کابینت‌های آشپزخانه نیاز به جسارت خاصی دارد و حتی برای انتخاب آن نیز نکات کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

نور طبیعی در انتخاب این رنگ نقش مهمی را ایفا می کند. ارتفاع سقف و موقعیت پنجره‌ها در آشپزخانه بسیار مهم هستند.

روکش‌های طبیعی مانند بلوط و استفاده از سنگ گرانیت در کنار سبز روشن ترکیب فوق العاده‌ای از هارمونی رنگ ارائه خواهد کرد.

استفاده از سفید روشن نیز کنتراست قابل توجهی را با سایه‌های عمیق‌تر ارائه می دهد.

10- فضا را با آبی پاستلی روشن تر نمایید

جزیره های رنگی در لاریسا دکو

آبی کم رنگ انتخابی جاودانه برای جزایر آشپزخانه است، روشن و نشاط آور است و برای کابینت‌های آشپزخانه شما شخصیت متفاوتی ارائه می کند.

آبی روشن دریا و آسمان را تداعی می‌کند و به طور طبیعی آرامش بخش است و مطمئنا حس آرامش را به آشپزخانه‌های شلوغ می‌آورد.

آبی پاستلی و رنگ نباتی، رنگ‌های درخشانی برای آشپزخانه روستایی هستند و به زیبایی با رنگ عسلی سنگ طبیعی و الوار هماهنگ هستند.

سوالات متداول

آیا یک رنگ متضاد برای جزیره می تواند آشپزخانه را بهتر جلوه دهد؟

رنگ یک راه سریع و آسان برای زیباتر جلوه دادن آشپزخانه و جزیره آشپزخانه است.

با وجود طیف وسیعی از رنگ‌ها برای انتخاب رنگ، بهترین راه برای افزودن شخصیت به فضاهای کاربردی مانند آشپزخانه است و البته نکته مهم این است که جزیره فعلی شما برای نقاشی مناسب باشد. 

لذا با انتخاب یک رنگ متضاد برای جزیره می‌توان تاثیر بسیار عمیقی در آشپزخانه خود بگذارید.


بهترین رنگ برای جزیره آشپزخانه چیست؟

آشپزخانه‌ها یکی از پرکاربردترین فضاهای منزل می باشند، بنابراین بسیار مهم است که رنگ مورد استفاده در جزیره مقاوم باشد، روکش های پی وی سی و دارای بافت که به راحتی تمیز می شوند، یکی از بهترین انتخابها می باشند.

برای به دست آوردن بهترین رنگ در هنگام رنگ آمیزی جزیره آشپزخانه، حتما از زیرسازی و آستر استفاده کنید و روشهای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه را بشناسید.

روکش های مات و دارای بافت وقتی با میزهای چوبی و کف پوش های طرح سنگ ترکیب می شوند، به طور کلاسیک زیبا هستند. در حالی که یک روکش براق می تواند چشمگیر و مدرن تر به نظر برسد.

ما در لاریسا دکو برای هر نوع سلیقه ای راهکارهای مناسب را سراغ داریم و تمام تلاش خود را برای داشتن بهترین کابینت آشپزخانه برای شما به کار خواهیم گرفت. 

حتما با مشاوران ما در تماس باشید.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

2 فکر در مورد “ 10 روش برای انتخاب رنگ جزیره آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *