آشپزخانه, بازسازی, کابینت, کابینت کلاسیک, کابینت مدرن, کابینت نئو کلاسیک, مقالات

کابینت آشپزخانه 17 روش و نکته الهام بخش

لاریسا دکو

کابینت آشپزخانه و 17 روش انتخاب رنگ برای آن

انتخاب رنگ و ایده برای انتخاب آن جان تازه ای به فضاهای ساده می بخشد. در واقع می توان با انتخاب رنگی که بر پایه ایده های طراحی کابینت آشپزخانه و جانمایی دقیق باشد حتی فضاهای کوچک و ساده را عمق بخشید و مدتها از آن لذت برد و در چشم بازدید کنندگان زیبایی رو دو چندان نمود.

نکاتی که لاریسا دکو در این مقاله ارائه کرده است و تصاویری که برای شما آماده نموده است بدون تردید به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب طراحی کابینت آشپزخانه خود و رنگ آن به یک دیدگاه منحصر به فرد برسید و با خیال راحت تری انتخاب خود را انجام دهید.

ما در لاریسا دکو با تکیه بر جدیدترین متدهای طراحی کابینت آشپزخانه و استفاده از فضای آشپزخانه شما،  می توانیم فضایی گرم و چشم نواز هم از نظر طراحی کابینت آشپزخانه و هم از نظر رنگ آن ارائه دهیم.

یکی از جذابترین و متنوع ترین روکشها برای کابینت آشپزخانه، رنگ می باشد. طیف رنگهای انتخابی این روزها بسیار متنوع بوده و این خود باعث محبوبیت این سبک از روکش گردیده است. رنگ می تواند هم به ظاهر کابینتهای آشپزخانه در سبک کلاسیک کمک کند و هم در سبک مدرن.

ایده های طراحی کابینت آشپزخانه خود را متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کنید، چه خانه ی شما دارای عمر زیاد و سبک های دوران مختلف باشد، چه دارای سبک های مدرن معاصر و یا حتی روستایی.

انتخاب روکش رنگ این امکان را به شما می دهد که اگر خواستید تغییراتی هم در آینده صورت بدهید بتوانید به راحتی با تغییرات بسیار جزئی و یا حتی رنگ آمیزی مجدد برای خود چشم نوازتر نمایید.

چه سبک طراحی کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک و چه سبک طراحی مدرن بدون دستگیره مد نظرتان باشد، رنگها می توانند اشاره های ظریفی به گذشته و طراحی های آن زمان بکنند. کابینت های آشپزخانه رنگ شده دارای عناصری از سنت هستند. حتی اگر آنها را به سبک مدرن طراحی نمایید. ما ایرانیها از سنت و موارد سنتی حتی در قالب مدرن هم لذت می بریم و در کنار آنها احساس دلنشینی داریم.

ایده های کابینت آشپزخانه رنگی

استفاده خلاقانه از رنگ یکی از ساده ترین ترفندهای طراحی کابینت آشپزخانه برای دستیابی به فضایی جسورانه و بهینه است. رنگ می تواند در مدت زمان نسبتا کوتاهی جلوه ای متحول کننده ایجاد کند و راه های زیادی برای استفاده از رنگ برای داشتن ظاهری شیک و مدرن وجود دارد. مزیت کابینتهای آشپزخانه رنگی در واقع انتخاب بی حد و حصر تعداد رنگ برای کابینت آشپزخانه خود است که به شما اجازه می دهد تا سلیقه و روحیات خود را آزادانه بیان نمایید.

مجموعه ایده های کابینتهای آشپزخانه رنگی لاریسا دکو الهام و نکات بسیار ریزی را برای شما فراهم می کند.

1- به دنبال ظاهری خنثی و عروسکی باشید.

لاریسا دکو

ایده ی استفاده از رنگ کرم در کابینتهای آشپزخانه به دلیل گرمتر بودن رنگ کرم نسبت به رنگ سفید بسیار جذاب می باشد و البته بعد از اجرای رنگ بر روی کابینتهای آشپزخانه شما عمق بیشتری را احساس خواهید نمود.

در واقع انتخاب رنگ خنثی برای کابینت آشپزخانه از کف تا تاج بسیار موثر و قوی بوده و بسیار جالب تر از آنچه تصور می کنید، می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که نور محیط و استفاده از نور طبیعی و یا نور مصنوعی می تواند تاثیرات عمیق و دو چندانی در ایده ی شما بگذارد.

نکته ی بسیار مهم در طراحی این سبک از کابینت آشپزخانه این است که می بایست عناصر کوچک بصری را معرفی کنیم تا چشم را مجذوب کرده و به تسخیر خود درآورد.

ترکیب انواع روکش ها و مواد به یک آشپزخانه خنثی، احساس لایه لایه و بافت می بخشد. به عنوان مثال، یراق آلات طلایی یا برنجی گرما می‌بخشند، میزهای تیره به حس کنتراست دست می‌یابند و نور شیشه‌ها علی الخصوص شیشه های قدیمی به بازتاب نور در آشپزخانه کمک می‌کنند.

استفاده از کابینت هایی با رنگهای خنثی مثل استفاده از یک بوم خالی نقاشی می باشد که با تعویض لوازم آشپزخانه و یا کارهای هنری خلاقانه و یا استفاده از اثاث و لوازم منزل با رنگهای متفاوت می توان به یک تابلوی نقاشی کامل رسید.

2- از کنتراست رنگ ها برای افزودن عمق استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه

اغلب طراحان کابینت آشپزخانه بر این عقیده اند که استفاده از رنگهای تیره برای دیوار و طرحهای برجسته بر روی آنها راهی عالی برای عمق بخشیدن به فضاست، در حالی که یک پس زمینه چشمگیر برای کابینت آشپزخانه خود ایجاد می کند تا با خود کابینت تضاد داشته باشد.

ایده های کابینت آشپزخانه با استفاده از رنگهای متضاد روی دیوارها می تواند تاثیر بسیار عمیقی از خود بر جای بگذارد. در آشپزخانه های بزرگ با سقف های بلند، قرار دادن کابینتهای آشپزخانه با رنگهای خنثی و اصطلاحا رنگ پریده در برابر محیط های تاریک باعث پایین آمدن سقف می شود و همه چیز را چشم نواز تر خواهد کرد.

کابینتهای آشپزخانه با رنگ خنثی و کم رنگ، میزها و کف پوش ها، رنگ های متضاد و تیره جسورانه روی دیوارها را متعادل کرده و باعث می شود تا از تسلط سایه های تیره تر جلوگیری کند، در حالی که طرح کلی را روشن جلوه خواهد داد.

3- از رنگهای مختلف در همان تناژ رنگ استفاده کنید.

لاریسا دکو کابینت آشپزخانه

رنگ آمیزی کابینت های آشپزخانه با رنگ های مختلف روشی پیچیده برای ایجاد تمایز بدون هرگونه هرج و مرج در طراحی است. در واقع برای استفاده از رنگ های مختلف بهتر است تا بیش از سه رنگ را انتخاب نکنید و به این نکته توجه نمایید که می خواهید توجه را به کجا جلب کنید.

از پر رنگ ترین و جذابترین رنگ در نقطه کانونی و یا همان محلی که قصد دارید توجه ایجاد کنید استفاده کنید، شاید محل قرار گیری هود تزئینی خود، یا یک جزیره برای کابینت آشپزخانه و یا کمدی که با استفاده از شیشه و نورپردازی داخلی تزئین شده است. سپس از رنگهای روشن تر برای بقیه کابینتهای آشپزخانه خود استفاده کنید که این رنگها با رنگ اصلی خود تضاد داشته باشد.

برای ایجاد عمق و افزایش فضا، روشن ترین سایه های خود را در بالاترین نقطه های آشپزخانه مانند کابینتهای دیواری ایجاد کنید و از رنگ های قوی تر در تراز پایینی دید چشم برای عمیق تر کردن فضا استفاده کنید.

استفاده از رنگهای تیره در یونیت های زمینی ظاهری مدرن حتی در سبک های سنتی ایجاد می کند. استفاده از ایده های تیره تر کابینت آشپزخانه در برابر دیوارهای روشن تر، ساده ترین راه برای افزودن تاثیر فوری و ایجاد یک فضای دلنشین است.

4- جزیره آشپزخانه را به نقطه کانونی تبدیل کنید.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

یکی از بهترین و محبوب ترین راهها این است که یک رنگ شاد و نشاط آور برای جزیره آشپزخانه تان انتخاب کنید و آن را با رنگ های خنثی و خنک تر در کابینت های آشپزخانه خود ترکیب نمایید.

ایده بهتر این است که رنگ انتخابی برای جزیره واقعا متفاوت باشد و به اصطلاح ساز مخصوص خود را بزند پس پیشنهاد می شود زمینه تیره تری برای آن انتخاب کنید. استفاده از یک کانتر متفاوت و در تضاد با طرح اصلی به زیباتر جلوه دادن آن کمک می کند.

5- گستره های رنگ متفاوت را برای المانهای طراحی خود ایجاد کنید

طراحی کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ آمیزی آشپزخانه باید با ظرافت تمام صورت بگیرد. اضافه کردن رنگهای متفاوت در فضای جلوی کابینت های آشپزخانه و یا فضاهای باز آن بسیار به جدا سازی بلوک های طراحی کمک می کند و جذابیت بصری بسیار زیادی را در کابینت های کف تا سقف ایجاد می کند.

در عکس مورد نظر می توان دید که رنگ های گرم را با ظرافت خاصی از میز وسط به طاقچه های بالای کمد منتقل کرده است تا پیوند رنگی منسجم و بسیار زیبایی را ایجاد کند. همچنین نصب نورپردازی با ال ای دی مخفی درون طاقچه ها باعث شفاف شدن و درخشش رنگ بادمجانی آنها شده است که در زمان تاریک شدن هوا و استفاده از ال ای دی ها نور بسیار گرم و دلچسبی را ارائه خواهد نمود.

6- برای داشتن ظاهری چشمگیرتر، رنگهای تند را استفاده نمایید.

کابینت آشپزخانه مدرن

زمانی که برای یک آشپزخانه رنگی در حال برنامه ریزی هستیم ابتدا رنگ غالب آشپزخانه را انتخاب می کنیم تا بنوانیم به وسیله آن فضا را تثبیت کرده و حس آرامش را ایجاد کنیم. 

سپس رنگهایی را به طرح اضافه می کنیم که طرح را پویاتر کرده و ظاهر بی دردسری را برای ما ایجاد نماید.

 نکته مهم در این قضیه این است که جانمایی رنگهای انتخاب شده برای کابینت های آشپزخانه بسته به تاثیری که انتظار دارید باید مرتب گردد. 

در این عکس رنگ زرد انتخاب شده برای صرفا یک کمد ایستاده از کف تا سقف اجرا شده است اما می توان برای رویکردی ظریف تر، روشنایی را در سطوح پایین تر نگه دارید و برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد می بایست حداکثر سه رنگ را انتخاب نمود.

7- استفاده از دو رنگ برای یک رویکرد ظریف و دلنواز

کابینت آشپزخانه لاریسا دکو

یکی از روشهای جذاب برای افزایش علاقه به کابینت های آشپزخانه رنگی ، استفاده  ظریف از دو رنگ است. البته این روش می تواند برای کابینت ها و دیوارها و یا حتی به تنهایی اعمال گردد، با این روش که کابینت آشپزخانه  و یا کمد های دیواری را در مقابل جزیره آشپزخانه متمایز می کند.

کابینت های آشپزخانه دو رنگ، متمایز و بسیار چشم نواز و در عین حال جاودانه هستند و می توانند به سادگی استفاده از رنگ های تیره تر در کابینت های زمینی و رنگ های روشن تر در کابینت های دیواری و یا در ارتفاع باشند.

 استفاده از دو رنگ تاثیر متقابل و دوست داشتنی و جذاب نور در هر زمان از روز را دارا می باشد. می توان انتخاب محتاطانه رنگ در طیف رنگهایی مثل سایه روشن های سبز یا آبی و یا رنگ های متمایل به قرمز و مرجانی و یا قهوه ای رنگ چوب و بنفش را مد نظر قرار داد.

8- از یک رنگ شسته رفته ولی تاثیر گذار استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه

ایجاد یک رنگ قوی بر روی دیوارها نیاز به یک دل شیر و تعهد کافی به ایده دارد، اما بازده آن می تواند بسیار چشم نواز باشد، به خصوص در یک فضای کوچک. این روش انتخاب رنگ قابلیت این را دارد که خطوط بین کابینت های آشپزخانه و دیوارها را محو کرده و سطوح تک رنگ با عمق بسیار را به شما هدیه نماید.

 همچنین این روش از طراحی کابینت آشپزخانه می تواند به طرح های کابینت آشپزخانه کلاسیک شما یک مزیت مدرن بدهد.

از آنجایی که زمان زیادی را در آشپزخانه های خود می گذرانیم، ترجیح می دهیم که آشپزخانه کمتر شبیه اتاق هایی باشند که فقط در آن آشپزی می کنند و می خواهیم تا شبیه اتاق هایی شوند که بیشتر برای زندگی باشند.

 در اینجا و در این طراحی ارائه شده رنگ آمیزی صفحه، زبانه ها و شیارها به رنگ زرد خردلی مشابه کابینت ها، به دو کابینت دیواری این اجازه را می دهد تا شبیه یک قاب به پس زمینه بروند. 

قاب پنجره سفید با شیشه های شفاف و سینک سرامیکی، باعث می شود تا دید کاملا به بیرون هدایت شود و احساس وسعت بیشتری ایجاد می کند.

 

9- برای تاثیرگذاری بیشتر از رنگ های قوی استفاده کنید.

کابینت مدرن لاریسا دکو

ایجاد بلوک های رنگی در کابینت آشپزخانه یک روند بسیار جذاب برای طراحی کابینت می باشد که از صنعت مد گرفته شده است و شامل استفاده از بلوک های رنگی قوی برای افزایش تاثیر است. 

اغلب طراحان مطرح در حوزه های معماری و طراحی داخلی و مخصوصا طراحی کابینت بر این باورند که استفاده از بلوک های قوی و پر رنگ راهی عالی برای برجسته کردن عناصر کلیدی طراحی کابینت آشپزخانه است و کابینت های مستقل در این روش طراحی، المانی قوی برای ارائه رنگهای زنده و زیبا به ترکیب آشپزخانه هستند.

اگر از دو رنگ قوی در آشپزخانه ای کوچک استفاده می کنید، مهم است که این رنگها را در قسمتهای مختلف محدود و مسدود کنید و از رنگهای خنثی و کم رنگ تر در بین آنها استفاده نمایید تا حس آرامش بخشی را ایجاد نمایید نه اینکه رنگ قوی و بیش از حد در یک خط دید قرار دهید.

10- جرات تاریک شدن را داشته باشید

طراحی کابینت لاریسا دکو

یکی از جدیدترین ترندهای طراحی و رنگ آمیزی استفاده از رنگ مشکی در طراحی کابینت آشپزخانه می باشد.

این سبک از انتخاب رنگ بسیار محبوب شده و ما نیز در تیم طراحی لاریسا دکو شما را به بررسی این سبک از رنگ و طراحی کابینت دعوت می کنیم.

رنگ مشکی در طراحی کابینت های آشپزخانه اغلب به عنوان یک رنگ برجسته نادیده گرفته می شود. 

رنگ مشکی به عنوان یک ایده انتخاب رنگ در آشپزخانه در کنار چوب های بافت دار که جذابیت روستایی و خانگی را به آن می افزاید، زنده، مجلل و جذاب می شود. 

با این حال اگر می خواهید فضای شما تاثیرگذار اما جاودانه باشد، ایده ی آشپزخانه سیاه و سفید، جایی که سیاه به عنوان رنگ کانونی در کابینت های آشپزخانه استفاده می گردد، انتخاب مطمئن و کم ریسکی می باشد.

11- کابینتهای آشپزخانه خاکستری

کابینت مدرن

هنگام برنامه ریزی برای طراحی کابینت آشپزخانه خود، با در نظر گرفتن اندازه و طراحی اتاق و انتخاب کفپوش شروع کنید. 

انتخاب آشپزخانه های خاکستری می تواند یک فضای مدرن و خنثی را برایتان به ارمغان آورد اما با ترکیب چوب این فضا گرمتر شده و جذابتر نیز به نظر می آید.

اتاقهای بزرگ با نور طبیعی زیاد می تواند در انتخاب این ترکیب رنگ تاثیر بسزایی بگذارد. 

کابینت های آشپزخانه خاکستری که با سایه های صورتی ترکیب شده اند شخصیت بسیار جذابی برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد، با این حال، مهم است که این رنگها را با سقف سفید اجرا نکنید زیرا که دیوارها را تیره تر نشان خواهد داد.

12- یک رنگ خاص را در آشپزخانه خود برجسته کنید.

مدل کابینت آشپزخانه ایده شماره 42

رنگ یک ابزار طراحی فوق العاده قدرتمند است، نه تنها می تواند حال و هوای آشپزخانه را کاملا تغییر دهد، بلکه وقتی مقدار کمی از رنگهای قوی را نیز که به فضا اضافه می کنید می تواند تاثیر بسیار زیادی بر میزان توجه گذاشته و شما را به سمت آن بکشاند.

قانون مهم در انتخاب رنگ این است که از رنگهای قوی به مقدار کم و در مناطق کاملا مشخص استفاده کنید، به این مفهوم که به جای استفاده تصادفی از رنگها یک هدف را دنبال نمایید. به دنبال یک رنگ اصلی بروید و از رنگ دیگری به منظور برجسته کردن مناطق خاص استفاده کنید.

یک المان یا یک عنصر در آشپزخانه خود را در نظر بگیرید، شاید قسمتی از کمدهای بلند، سپس همین رنگ انتخابی را در المانهای جزئی تری نیز به کار ببرید مثل کوسن، کفی صندلی های داخل آشپزخانه و… زیرا که انتخاب رنگ ملایم و کم رنگ تر، تعادل ایجاد می کند و عملکردی بهتر از یک آشپزخانه کامل با رنگ قوی خواهد داشت.

13- انتخاب طیف رنگ آبی برای آشپزخانه شما

طراحی کابینت آشپزخانه

یکی از محبوبترین و کاربردی ترین روشهای انتخاب رنگ برای کابینتهای آشپزخانه، لایه بندی رنگ های مختلف به همان رنگ است. 

رنگ آبی یک انتخاب جاودانه برای آشپزخانه است که به همان نسبتی که روی کابینتهای کلاسیک کاربرد دارد در کابینتهای مدرن نیز جواب خواهد داد. 

انتخاب این رنگ، رنگهای دنیای طبیعی را منعکس می کند و می تواند برای آشپزخانه هایی که به فضای سبز و یا مناظر خیره کننده دید دارد، انتخاب بسیار مناسبی باشد.

14- جرات به خرج دهید و رنگ قرمز را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

طراحی کابینت آشپزخانه

البته این روش و این انتخاب رنگ پیشنهاد تیم طراحی لاریسا دکو برای آشپزخانه های شهری و علی الخصوص سبک زندگی این روزهای ما نیست.   

اگر در انتخاب این رنگ اصرار دارید می بایست با استفاده از المانهای آشپزخانه و یا حتی استفاده از تابلو های نقاشی رنگی و ظروف رنگی از عمق زیاد رنگ قرمز بکاهید و یا با استفاده از نورپردازیهای مصنوعی سایه روشن های خاص به کابینتهای آشپزخانه خود بدهید.

15- رنگ سبز، رنگ زندگی و طراوت اما...

طراحی کابینت آشپزخانه

کابینتهای آشپزخانه سبزرنگ در نگاه اول بسیار زیبا و جذاب است و در برخی موارد و با توجه به استفاده صحیح از المانهای رنگی آشپزخانه، ماندگاری نیز خواهد داشت. 

سبز کم رنگ و یا به عبارتی سبز تازه باعث ایجاد آرامش در فضای آشپزخانه خواهد شد. حس تازگی طبیعت و رشد و خلاقیت را با خود به همراه می آورد. 

اما نکته مهم در انتخاب این رنگ برای کابینتهای آشپزخانه این است که باید رنگ مناسبی برای همراهی در کنار رنگ سبز را پیدا کنید تا احساسی از جریان را در سراسر آشپزخانه خود ایجاد کنید.

16- ایجاد یک فضای بسیار جذاب و دلربا با رنگ سفید

کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

برای یک ظاهر کلاسیک و جاودانه، استفاده از رنگ سفید در کابینت های آشپزخانه را نمی توان نادیده گرفت.

با کمی افزایش تناژ سفید در لوازم مصرفی در آشپزخانه می توانید فضا را بسیار شاد کنید. 

آشپزخانه های سفید باعث می شوند اتاق احساس سبکی داشته باشد و برای اینکه چشم ها را فریب دهید تا آشپزخانه ای فوق العاده داشته باشید می توانید از رنگهای بسیار قوی تر و تیره تری در سالن و یا اتاق قبل از آشپزخانه استفاده کنید.

در واقع تغییر از رنگ تیره به رنگ روشن تر، آشپزخانه شما را بزرگتر و روشن تر خواهد کرد.

17- به ایده های انتخاب رنگ خود در آشپزخانه یک سورپرایز اضافه کنید

کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

تکه های رنگی غیر منتظره می تواند باعث می شود تا لبخند بر لبان شما جاری گردد.  

می توانید آشپزخانه های خود را با استفاده از رنگ های قوی و پر رنگ، حتی در کوچکترین فضاها، زیباتر کنید.

کمدهای شیشه ای و ظروف رنگی خاص در آنها و استفاده از نورپردازی داخلی می تواند روش خوبی برای این سورپرایز باشد.

در نهایت چه رنگی برای آشپزخانه بهتر است؟

بهترین رنگ برای آشپزخانه تا حد زیادی به فضای شما بستگی دارد. فضاهای بزرگتر و با نور مناسب می توانند رنگ های تیره تری به خود بگیرند، در حالی که فضاهای کوچکتر از رنگ های روشن تر سود می برند. محبوب‌ترین رنگ‌های رنگ آشپزخانه سفید، کرم، خاکستری، آبی و سبز هستند.

مجموعه لاریسا دکو با پشتیبانی از تجربیات زیاد این سالها و بهره گیری از بهترین طراحان قادر است تا رویای شما را به واقعیت نزدیک نماید و برای شما بهترین و دلنشین ترین فضای ممکن را فراهم آورد. کافی است یکبار به ما اعتماد نمایید.

لاریسا دکو، ایده ای جذاب

2 فکر در مورد “ کابینت آشپزخانه 17 روش و نکته الهام بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *