آشپزخانه لاریسا

کابینت مدرن

برای چشم نوازی بیشتر

یک انتخاب ایده‌آل برای فضاهای کوچک، با نور کم و برای کسانی که به نظم اهمیت می دهند.

مشخصات کابینت مدرن

از مشخصات کابینت مدرن  سادگی و زیبایی آن است که برای آشپزخانه های کوچک بسیار کارآمد می باشد. این سبک را می توان به راحتی با مبلمان منازل امروزی هماهنگ کرد و با استفاده از یک جزیره در ورودی آشپزخانه به یک میز صبحانه خوری مناسب نیز رسید. انتخاب رنگ برای این سبک هیچ محدودیتی ندارد و ترکیب نور و رنگ در این سبک جلوه خاصی به چیدمان منزل شما خواهد داد.

کابینت مدرن

نمونه طراحی کابینت های مدرن

اخبار و مطالب خواندنی

در این بخش شما می توانید اخبار و مقالات آموزشی مرتبط با کابینت های مدرن را مطالعه نمایید. 

کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت آشپزخانه بدون اغراق از مهمترین اجزای طراحی داخلی یک ساختمان می باشد. در واقع زیبایی محیط داخلی آشپزخانه و همچنین فضای آپارتمانهای امروزی به طراحی کابینت ها و کمدهای آشپزخانه گره خورده است. سبک زندگی امروزه ی ما ایرانیها اغلب با سبک کابینت مدرن و یا کابینت نئو کلاسیک در طراحی آشپزخانه هایمان تعریف می شود. هدف از نگارش این مقاله در وبسایت لاریسا دکو معرفی سبک مدرن در طراحی آشپزخانه و بررسی مزایا و معایب آن می باشد تا کمک کنیم در انتخاب خود کمترین میزان سردرگمی را داشته باشید. که در کلیه این مراحل می توانید به تجربیات ما در این حوزه تکیه کرده و با ما مشورت نمایید.

 

ویژگی های مهم در کابینتهای مدرن

 • چشم نواز بودن با توجه به سبکهای جدید معماری

سبک های جدید معماری بر پایه آرامش بصری طراحی می شوند و سبک مدرن در کابینت ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. و برای نشان دادن فضای لوکس تر و مدرن تر انتخاب خوبی برای خانواده هاست.

 • ساده و دلچسب

طراحی ساده و مینیمال از ویژگی اصلی این سبک است. سادگی این سبک دلنشین و خواستنی است.

 • قابلیت امتداد کمدها تا زیر سقف

کابینت های مدرن معمولا بلند تر از کابینت های کلاسیک طراحی می شوند و کمدهای آنها قابلیت امتداد دادن تا زیر سقف موجود را  دارند و چون از جزئیات کمتری بهره می برند دید را خسته نمی کند و اتفاقا این بلندی در طراحی خیلی دلنشین خواهد بود.

 • دستگیره های مخفی

کابینتهای مدرن اغلب بدون دستگیره طراحی می شوند و یا از دستگیره های مخفی استفاده می شود، تا سطح صاف و یکدست آن دست نخورده مانده و جزئیات به آن راه پیدا نکند.

در حالت بدون دستگیره مخفی با استفاده از مگنت امکان اتصال درب به بدنه را فراهم می آورند. که در این حالت استفاده از مگنتهای قوی توصیه می شود که بتواند اتصال بدنه و درب را کاملا و بدون فاصله ایجاد کند. البته ذکر این نکته ضروری است که ایراد بزرگ درب های مگنتی به جا ماندن اثر انگشت و لک بر روی آنها است که در زمانی که روکش دربها از نوع براق باشند اثر انگشت را به وضوح نمایش می دهند. برای رفع این مشکل استفاده از ورقهایی با روکش مات و ضد اثر انگشت پیشنهاد می گردد.

 • طراحی یکپارچه

شاید بتوان گفت اصلی ترین خصیصه این سبک طراحی یکپارچه و سطوح مسطح آن است که در دید اولیه هیچ فاصله ای بین دربها دیده نشود و تنها خطوطی مشخص کند که هر در دارای چه ابعادی است. در واقع حتی می توان با استفاده از کمدهای بلند، دیوارهای آشپزخانه را نیز باز تعریف کرد.

 • جادار و منطبق بر سبک زندگی ایرانی

به دلیل استفاده از کمدهای بلند و عمیق، فضای بسیار زیاد و مناسبی برای جا دادن انواع ظروف که در سبک زندگی ما ایرانیها کاربرد زیادی دارد، در اختیارتان است. این امکان از مهمترین المانهای مورد نیاز برای خانواده هایی است که فضای آپارتمان کوچک و آشپزخانه های کوچک دارند.

 • قیمت مناسب تر

به دلیل ساده بودن دربها و نداشتن جزئیاتی مثل سبکهای کلاسیک و نئو کلاسیک و نداشتن متریال اضافه، قیمت معقول تر و مناسبتری دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که روکشهای ام دی اف استفاده شده برای این سبک تاثیر بسیار زیادی در قیمت تمام شده آنها خواهد داشت.

 • قابلیت طراحی کشوهای زیاد با عمق های دلخواه

این قابلیت به نحوه استفاده شما از کابینتهای آشپزخانه بستگی دارد و اگر علاقمند به داشتن کشوهای متعدد هستید، هیچ محدودیتی در استفاده از کشو در سبک مدرن را ندارید.

 • تعریف زوایای مختلف با استفاده از خطوط مستقیم

با استفاده از خطوط مستقیم به راحتی می توان در گوشه های آشپزخانه فضاهای ایجاد شده را کاملا در اختیار گرفت که این کار باعث افزایش بهره وری کابینتها خواهد شد.

 • آرامش بصری

وجود نظم در چیدمان و طراحی، سبب آرامش بصری خواهد شد و این سبک طراحی به دلیل داشتن کمترین میزان جزئیات به راحتی این آرامش را به شما انتقال خواهد داد.

 • نگهداری ساده تر

به دلیل سطح صاف و یکدست و بدون هیچگونه جزئیات اضافه ذرات گرد و غبار و یا بخار روغن، شما را برای نظافت این کابینتها کلافه نخواهد کرد و در نتیجه نگهداری آنها بسیار ساده و راحت خواهد بود.

به تازگی یراق آلاتی در طراحی کابینتهای مدرن استفاده می گردد که معروف به یراق آلات سوپری می باشند به این فرم که یک کمد بلند از کف تا ارتفاع کابینتها با درب شیشه ای در طرح اصلی گنجانده می شود که می توان در دو حالت آنها را نصب نمود. اولین حالت بدون اتصال به درب اصلی کمد و حالت دوم با اتصال به درب اصلی کمد. موارد مصرف این نوع یراق آلات نیز برای نگهداری کالاهای سوپری می باشد. و می توان گفت بیشتر جنبه دکوراتیو دارد و استفاده از فضا را مدیریت می کند که با توجه به سبک زندگی ایرانی می تواند پیشنهاد بسیار خوبی برای کابینتهای ما باشد.

انتخاب رنگ در کابینتهای مدرن

انتخاب رنگ یکی از مهمترین قسمتهای کابینت مدرن است (البته در کابینتهای نئو کلاسیک نیز می توان با انتخاب رنگهای متفاوت جلوه ای زیبا به کابینتهای آشپزخانه بخشید) و بر اساس سلایق شخصی شما بهتر است صورت بگیرد و تنها ذکر چند نکته در انتخاب رنگ ضروری به نظر می رسد:

به عنوان مثال بهتر است برای  آشپزخانه های کوچک انتخاب از رنگهای روشن باشد تا فضا بزرگتر به نظر بیاید. انتخاب رنگ تیره فضا را کوچکتر جلوه خواهد داد. سفید و طوسی روشن و یا ترکیب سفید و رنگ چوب روشن به فضاهای کوچک کمک شایانی خواهد کرد.

اگر آشپزخانه شما نور طبیعی کمی دارد بهتر است تا با انتخاب روکشهای براق و روشن به افزایش نور دهی فضای خود کمک کنید زیرا که اینها بازتاب نور بیشتری داشته و فضا را پرنور تر نشان خواهند داد.

انتخاب کابینت با طرح چوب با توجه به علاقمندی ذاتی ما ایرانی ها به چوب و رگه های داخل آن انتخاب دلنشین و نوستالژیکی خواهد بود.

این نکته را هم اضافه کنیم که در حال حاضر در سبک مدرن قابلیت انتخاب رنگهای شاد نیز میسر است و می توان با انتخاب انواع رنگها و رنگ زدن ام دی اف ها به آنها رسید. اما انتخاب رنگ و نحوه ی اجرای آن کاری بس با دقت و نیازمند مجری کاربلد است.

نتیجه گیری:

کابینتهای مدرن در کمال سادگی و زیبایی طراحی شده و برای آشپزخانه های کوچک بسیار کارآمد می باشد. این سبک را می توان به راحتی با مبلمان منازل امروزی هماهنگ کرد و با استفاده از یک جزیره در ورودی آشپزخانه به یک میز صبحانه خوری مناسب نیز رسید. انتخاب رنگ برای این سبک هیچ محدودیتی ندارد و ترکیب نور و رنگ در این سبک جلوه خاصی به چیدمان منزل شما خواهد داد.

مجموعه لاریسا با پشتوانه بیش از پانزده سال تجربه در حوزه طراحی و اجرای سبکهای مختلف کابینت، آمادگی خود را برای ارائه ی هر چه بیشتر و بهتر انواع کابینتها برای شما عزیزان اعلام می دارد. برای مشورت و بررسی شرایط آشپزخانه ی خود و در نهایت دریافت بهترین و بهینه ترین طراحی ممکن با ما (لاریسا دکو) تماس بگیرید. ایده ای جذاب، برای سلیقه شما

لاریسا دکو، ایده ای جذاب